Michal Kovařčík: Dokázal jsem si, že góly umím

03.01.2021 · Martin Stebel
Nedělním zápasem Oceláři de facto uzavřeli první polovinu základní části Tipsport extraligy. Vedoucí tým v Plzni ukázal nezlomnou vůli a navzdory tomu, že doháněl dvougólové manko, dokázal kousavého protivníka zlomit v prodloužení. Dvěma góly se na západě Čech připomenul MICHAL KOVAŘČÍK.

Střelecká bilance? Plzeň 19, Třinec 31. Poměrně jednoznačný rozdíl, ostatně podobně tomu bylo už při minulém utkání ve Zlíně. Tam Slezané také triumfovali v nastavení: "Měli jsme prakticky celý zápas převahu, byli jsme častěji na puku. Hodně šancí se nám nepovedlo proměnit, naopak jsme inkasovali po blbých chybách. Naštěstí jsme zápas dotáhli na 3:3 a nakonec se podařil obrat. Dávali jsme si velký pozor na plzeňské přesilovky. Dnes jich ale domácí naštěstí moc neměli, protože jsme skoro nefaulovali."

Mladý třinecký centr zapsal letošní gól s číslem dvě a tři. Předchozí zásah už byl notně fousatý. Naposledy totiž skóroval 20. září do sítě Karlových Varů, stalo se tak při premiéře letošní sezony. V neděli nebyl daleko od hattricku: "Těší mě skutečnost, že jsem po dlouhé době skóroval, počítá se ale hlavně výhra týmu. Ulevilo se mi. Dokázal jsem si, že góly umím. Možná mi myšlenka na hattrick probleskla hlavou, ale moc mě to vlastně ani nezajímalo."

Spolu s bratrem Ondřejem dostal v těchto dnech do útočné lajny parádního parťáka. Matěj Stránský znovu naplno potvrdil letošní dominanci mezi extraligovými ostrostřelci: "Straňas má ohromnou formu. Co vše s tím pukem předvede, to je neskutečné. Hraje se s ním fakt výborně."

Hned v pondělí čeká od 17:30 oba soupeře na stejném místě odveta. Času na regeneraci proto nebude mnoho: "Podíváme se na video, kde si rozebereme chyby, kterých jsme se dopustili. Pokud budeme hrát do útoku stejně aktivně jako dnes, mohli bychom tady v pondělí znovu uspět."

Foto: Roman Turovský

Dnes v 17:00 | Muži