Michal Kovařčík: Sebevědomí postupně roste!

20.10.2019 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Na tohoto kluka s číslem 87 se letos opravdu dobře dívá! Je rychlý, má správný tah na branku, je dostatečně důrazný, věří si. Duel proti Liberci jednoznačně potvrdil, že MICHAL KOVAŘČÍK prožívá skvělé období. Dvěma góly pomohl skolit náročného soupeře a naprosto zaslouženě po závěrečné siréně převzal ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Z osobního i týmového hlediska povedené utkání, jak hodnotíš duel s Libercem?
Liberec má spoustu šikovných hráčů, hokej je víc techničtější, než silový. Bylo to jiné utkání, než proti Pardubicím. Jsem hlavně rád, že se daří celému týmu.

Rozhodla výborná pasáž ve druhé třetině, co bylo klíčové?
Po inkasovaném gólu jsme se rychle otřepali a dali dvě branky. Ty dva rychlé góly zlomily zápas. My ale plnili trenérovy pokyny a hráli to, co jsme měli. Dobře jsme bránili, a když už něco propadlo, tak to skvěle pochytal Bartes.

Jak bys popsal své dvě trefy?
U prvního gólu mi to Straňas výborně hodil a já už byl sám před gólmanem. První myšlenka byla to hodit do bekhendu, pak jsem to ale stáhl a se štěstím to tam procpal. Druhý gól to už měl Ondra do prázdné, gólman mu to ale chytil. Puk se odrazil za branku, jen jsem doufal, že se brankář nestihne přesunout. Vyšlo to.

Po dnešním utkání budeš mít v kanadském bodování 5+7, což je podobná bilance, jako za celou loňskou základní část (4+8). Čím si vysvětluješ letošní progres?

Za lepší statistiky v této sezóně jsem rád, takhle můžu více pomoct celému týmu. Sám ale nevím, čím to je. Sebevědomí postupně roste, nechci říkat, že si na ledě víc dovolím, ale cítím, že mám více bodů a hraje se mi lépe.

Dokázali jste odčinit prohru z Pardubic, je to pro tým hodně důležité?
Vítězství bylo hodně důležité. V Pardubicích jsme neodehráli špatný zápas, bohužel jsme ale nedali góly a hokej je o vstřelených brankách. Dnes nám to tam napadalo a zaslouženě bereme tři body.

V lajně jsi hrál s bratrem Ondřejem a Patrikem Hrehorčákem, jak hodnotíš spolupráci?
Na spolupráci s Ondrou si nemůžu nikdy stěžovat. Víme o sobě, na ledě si vyhovíme. Hraje se mi s ním dobře, není tam žádný problém. Patrik s Aronem se už párkrát u nás vystřídali, nám to ale je více méně jedno, kdo s námi hraje. Oba jsou výborní hráči, myslím, že k nám skvěle zapadli.

Před sebou máte tři zápasy venku, co od nich očekáváš?
Zase to cestování, teď toho je opravdu dost. Musíme se na to pořádně připravit, v pohodě zregenerovat, ať máme dost sil. Další tréninky budou krátké, věřím, že se na ty zápasy nachystáme a budeme mít dostatek sil.

Odehrané v 18:00 | Muži