Mladí Oceláři v reprezentačních týmech

16.11.2021 · Redakce, foto: Ronald Hansel
Během listopadové reprezentační přestávky oblékla dres s logy národních týmů Česka a Slovenska také sedmička hráčů a hráček z třinecké mládeže. Jak si Oceláři na mezinárodní scéně vedli?

Juniorský útočník Matěj Kozlík vyrazil s českou osmnáctkou do Švýcarska na turnaj pěti zemí. V Monthey odehráli mladí reprezentanti zápasy proti Švédům, Američanům, Finům a Švýcarům a po čtyřech prohrách skončili poslední.

Výsledky českého týmu U18

Švédsko U18 - Česko U18 2:0

Česko U18 - USA U18 1:9

Finsko U18 - Česko U18 5:4

Česko U18 - Švýcarsko U18 0:2

FOTO: Ronald Hansel (Juniorský hokej)

Nejpočetnější zastoupení měli Oceláři na přípravných kempech české šestnáctky. Dva zápasy proti výběru Salzburgu s českým týmem absolvoval už na začátku listopadu útočník Šimon Pohludka. Do Sokolova pak zase na přípravný kemp dorazili brankář Jakub Milota a útočníci Matěj Kubiesa s Petrem Sikorou.

Součástí kempu měly být také tři přípravné zápasy proti Švýcarsku, které ale soupeř vinou koronavirových opatření odřekl. Nejmladší mládežnický výběr Česka tak nakonec odehrál alespoň dvě utkání proti juniorce Karlových Varů, ve kterých se jedním gólem prezentoval i třinecký Petr Sikora.

Výsledky českého týmu U16 - muži

Česko U16 - junioři HC Energie Karlovy Vary 5:1

Česko U16 - junioři HC Energie Karlovy Vary 1:4

FOTO: Ronald Hansel (Juniorský hokej)

V ženské reprezentaci do šestnácti let se pak představila gólmanka deváté třídy Ocelářů Ema Jaworská. Také české hokejistky měly v rámci přípravného kempu v Klášterci nad Ohří přivítat Švýcarsko, i tyto zápasy ale byly zrušeny. Namísto toho nastoupily Češky do utkání proti starším žákům domácího výběru a Chomutova s bilancí dvou výher a jedné porážky.

Výsledky českého týmu U16 - ženy

Česko U16 - starší žáci HC Tygři Klášterec nad Ohří 6:0

Česko U16 - starší žáci Piráti Chomutov 3:5

Česko U16 - starší žáci HC Tygři Klášterec nad Ohří 9:5

FOTO: Jan Paroubek

Dres Slovenska oblékl útočník Adam Cedzo. Druhý nejproduktivnější hráč třineckého dorostu se s výběrem do sedmnácti let zúčastnil turnaje čtyř zemí ve Francii. Mladí Slováci se ve Vaujany předvedli v dobrém světle a proti domácímu týmu a Německu vybojovali dvě vítězství. Gólem a dvěma asistencemi se do statistik zapsal i třinecký Adam Cedzo.

Výsledky slovenského týmu U17

Švýcarsko U17 - Slovensko U17 (neodehráno kvůli nezpůsobilosti ledové plochy)

Francie U18 - Slovensko U17 2:3

Slovensko U17 - Německo U17 8:1