Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Moták o domácím víkendu: Těžcí soupeři, ale chceme sbírat body

22.09.2022 · Adam Sušovský
Úvodní dvě kola mají Oceláři za sebou a ví, že jeden získaný bod v tabulce je málo. Povinnost velí začít sbírat výhry, šance přichází už tenhle víkend. V pátek do WERK ARENY přijedou Karlovy Vary, v neděli k ostře sledovanému derby Vítkovice. "Jsme na těžký víkend připraveni," říká trenér Zdeněk Moták.

Pohled na tabulku moc příjemný není, dojem z předevedené hry je podstatně lepší. 

Třinečtí Oceláři z úvodních dvou kol vytěžili jen bod z ledu Pardubic, ale herně měli jasně navíc. Toho si je vědom také hlavní trenér týmu Zdeněk Moták, který s velkým očekáváním vyhlíží následující víkend a dva zápasy v domácím prostředí: Páteční utkání s Karlovými Vary a nedělní moravskoslezskou klasiku s Vítkovicemi!

"Když se ještě vrátím k minulému víkendu, neuspěli jsme hlavně v prvním utkání (doma s Motorem 0:2). V něm jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili: Ten zápas jsme měli vyhrát, nepovedlo se nám to. V Pardubicích (3:4pp) nás čekal těžký soupeř s velikou kvalitou, ale hrál se vyrovnaný zápas. Za nerozhodného stavu se klidně mohlo stát, že si bod navíc odneseme my," líčí Moták. 

V pátek a v neděli tak Oceláři budou usilovat o první výhry v sezoně. 

Nenechte si zápasy ujít, vstupenky na poslední zářijová utkání ve WERK ARENĚ jsou v prodeji také on-line. 

Co Oceláře čeká? Kouč Zdeněk Moták má jasno: Dva zcela odlišní soupeři. 

"Karlovy Vary jsou jiný soupeř než Vítkovice. Mají v kádru velmi rychlé hokejisty, takže hrají hodně rychlý hokej. Umí v rychlosti otáčet hru, přečíslovat soupeře, mají spoustu brejkových situací," říká Moták o pátečním soupeři, který v Třinci už tři roky zvítězit nedokázal, ale teď přijede pod Javorový s obrovskou motivací: Karlovy Vary totiž zatím v tabulce nemají ani bod. 

"Vítkovice pro změnu pro tento ročník hodně posílily. Mají velmi vyspělé mužstvo, kvalitního gólmana, silné a vysoké obránce. A maximálně silní jsou hlavně v útoku," upozorňuje Moták zejména na elitní formaci soupeře, kterou táhne americké duo Peter Mueller a Peter Krieger. Jeden během úvodního víkendu nastřílel čtyři branky, druhý zapsal pět asistencí. 

Pro Motáka to bude z pozice trenéra první regionální derby na straně Ocelářů. 

"S Vítkovicemi jsem tady na střídačce hrál finále v roce 2011, samozřejmě se na to těším. Tyhle zápasy mají náboj, bavíme se o velmi prestižní regionální záležitosti," těší se Moták na tradiční výbornou kulisu moravskoslezské bitvy.

"Čeká nás těžký víkend, dva těžcí soupeři. Ale já si troufám tvrdit, že jsme v týdnu udělali maximum pro to, abychom na tyto zápasy byli připraveni a dokázali je zvládnout," uzavírá Moták.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín