Musíme být rádi za dva body, soudí Martin Vojtek

22.12.2011 · Martin Stebel
Nepříliš přesvědčivým výkonem se prezentovali Oceláři v utkání proti kladenským Rytířům. Se středočeským rivalem doslova protrpěli výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu zaznamenal šikovný "borec na konec" - Miloslav Hořava. K hodnocení čtvrteční konfrontace se připojil rovněž spolehlivý Martin Vojtek.

Při absenci Petera Hamerlíka dostal prostor přerovský odchovanec a svým výkonem rozhodně nezklamal. Výhru po dovednostní soutěži zvané samostatné nájezdy bere jako holý fakt: "V poslední době se trápíme a nejde nám to. Musíme být proto rádi i za ty dva body," kvituje triumf a jedním dechem dodal: "Opravdu nevím, proč se tak herně trápíme. Těžko hledat skutečné důvody. Rozhodně není argumentem počet zraněných hráčů, tohle nemůže být naše výmluva. Musíme zkonsolidovat všechny síly a dál bojovat," říká strážce svatyně, na jehož masce figuruje nápis "Kokin".

Jedním z mála pozitiv předvánočního měření sil byly vítězné nájezdy, což je v kontextu minulých nezdarů značný pokrok: "Po dlouhé době se k nám konečně obrátilo štěstí. Snad to bude ta pravá vzpruha do dalších zápasů. Miloš Hořava to krásně proměnil, potom oni trefili břevno a tyčku. Takový je prostě hokej, někdy je krutý, někdy je naopak šťastný," konstatuje dobře naložený Vojtek.

V následujících dnech čeká Oceláře chvíle odpočinku. Vánoční svátky však rozhodně nebudou jen relaxační, ale rovněž v pracovním duchu: "Máme na Vánoce dva dny volna a budeme proto krátce s rodinou, za což jsme rádi. Jedu domů do Přerova. Trénink budeme mít až ráno 26. na Štěpána. Nemůžeme si dovolit delší odpočinek, hned na druhý den totiž jedeme do Litvínova. Věřím, že tam můžeme vyhrát," říká v optimistickém rozpoložení.

Miloslav Hořava: Vydřená a cenná výhra

Střelecký povedené období aktuálně prožívá Miloslav Hořava. Gólově se "vyjádřil" už potřetí v řadě: "Teď se mi docela daří, prostě to tam padá," tvrdí poněkud skromně a pokračuje na téma herního soužení týmu: "Náš problém je zřejmě v koncovce. Chybí občas málo, někdy to skáče v brankovišti, ale je to stále trápení. Tohle byly hodně vydřené a cenné body," je si plně vědom rychlonohý křídelník s pravým držením hole.

V čem spatřuje zásadní příčiny matných výkonů své družiny v poslední době?: "Děláme hrozné chyby směrem dozadu. Jsme ve velké křeči, prohráli jsme předtím čtyři zápasy. Myslím, že musíme především hrát poctivě směrem dozadu, to je v dnešním hokeji základ pro úspěch," apeluje na lepší disciplínu a kázeň v defenzivní činnosti.

V nájezdové loterii se dokázal prosadit pohotovou střelou k tyči. Jeho efektní zásah z první série byl v konečném resumé vítězný: "Jen jsem naznačil střelu, on trochu kleknul a zamířil jsem k tyči. Chábera je dobrý brankář, dopředu jsem nevěděl, co na něj vymyslím. Nájezdy zkoušíme po každém tréninku, buď to tam padne, nebo nepadne," popisuje muž, jenž má osobní zkušenost i z kladenského týmu: "Byl to pro mě spíš běžný zápas, příliš jsem neřešil, že přijelo zrovna Kladno. Akorát jsem tam znal skoro všechny hráče. V tomto ohledu to bylo trochu specifické. Neprobíhalo ale s nikým žádné hecování," šibalsky se směje.

Ocelářům se postupně vracejí do sestavy nemocní absentéři, ale kádr ještě stále není kompletní: "Marodka je vždy nepříjemná záležitost, ale věřím, že brzy se někteří vrátí zpět do hry. Doufám taky, že tahle upachtěná výhra nás poněkud nakopne. Byly to vydřené body, dali jsme gól v posledních minutách a navíc se rozhodlo v nájezdech. To jsme asi potřebovali pro lepší psychickou pohodu," uzavírá forvard s přezdívkou "Hořák".

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary