Musíme se více tlačit do brány, ví Erik Hrňa

22.04.2021 · Daniel Ježek
Ve třetím finále mohli Oceláři získat luxusní náskok, Bílí Tygři ale na svém ledě zabrali a utkání urvali na svou stranu. Hráči s drakem na prsou tentokráte nedokázali vstřelit ani jednu branku, útočník Erik Hrňa ví, že v dalším duelu budou Oceláři muset zlepšit útočnou fázi.

Jak hodnotíš třetí finále?

Začátek jsme neměli úplně špatný. V prvních střídáních jsme do toho vletěli, pak jsme ale inkasovali gól a naše hra se rozpadla. Liberec hrál perfektně, my nebyli schopní se prosadit. Byli jsme všude pozdě, nevyhrávali jsme osobní souboje, nedokázali jsme se dostat do střeleckých šancí. V posledních deseti minutách jsme zapli, to ale bylo málo. Takhle musíme hrát celý zápas, abychom mohli pomýšlet na vítězství.

Bylo to o výkonu Třince nebo Liberce?

Je to hlavně o nás. My ty zápasy umíme hrát daleko lépe, jak jsme hráli v domácím prostředí, kdy jsme byli lepším týmem. Dnes jsme si vítězství nezasloužili, nehráli jsme celých šedesát minut. Probereme si to u videa, ve čtvrtém zápase musíme hrát stejně jako doma.

Byl velkou překážkou Petr Kváča?

Když už jsme měli nějakou šanci, tak ji chytil. My jej ale nezaměstnali natolik, aby mu tam něco propadlo. Musíme se tlačit více do brány, víc si vytvářet šance. Dnes tam toho moc nebylo.

Ve třetí třetině jsi měl velkou šanci, co chybělo?

Viděl jsem, že mě stíhá protihráč, proto jsem chtěl vystřelit. Mířil jsem níž pod vyrážečku, bohužel to vyletělo na teploměr. Pak už jsem puk neviděl. Doufal jsem, že mu nějak vypadne za něj, kotouč ale vypadl před brankáře. Škoda, příště musím lépe mířit.

Tentokrát jste si nepomohli ani přesilovkami.

Početních výhod jsme měli pár, bohužel jsme v nich neudeřili. Nesehráli jsme je tak, jak je umíme. V dalším zápase se budeme snažit tyto šance využít, hodně nám můžou pomoct.

Mění se něco na vašem psychickém rozpoložení?

V hlavách jsme silní, víme, co náš tým dokáže, jak dokážeme bojovat. Takhle budeme nastupovat do čtvrtého zápasu. Zatím se nic neděje. Oni sice snížili na 1:2, my to ale stále máme ve svých rukou. Budeme se snažit v dalším zápase vyhrát, abychom se domů vraceli se třemi výhrami.