Musíme se vrátit k poctivé práci, soudí Martin Růžička

01.02.2011 · Martin Stebel
Není každý den posvícení. Po brankových hodech v minulých domácích zápasech přišel střelecký dietnější duel. V rámci 47. kola extraligy podlehl Třinec na vlastním ledě Litvínovu 1:3. O příčinách neúspěchu v úterním střetnutí jsme hovořili s Martinem Růžičkou.

Papírový favorit utkání začal aktivně a hned v první minutě mohl jít zásluhou nejpilnějšího střelce Ocelářů do vedení. Strážce severočeské svatyně Volke chyboval při rozehrávce za brankou. Rychlá trefa mu však nebyla souzená: "Gólman špatně rozehrál, přečetl jsem to, ale trefil jsem jen tyčku. Bohužel to tam nespadlo. Zápas se poté mohl vyvíjet trochu jinak," hlesl při popisu nadějné příležitosti.

Hosté dokázali během úvodní třetiny trestat v početní výhodě, což byla voda na litvínovský mlýn. Hráči Benziny působili sebevědomým dojmem, neustále napadali rozehrávku rivala. Herní aktivita však byla i nadále na hokejkách domácích. Bilance střel na branku po úvodní periodě mluví jasnou řečí - 14:5: "Bylo ještě hodně času do konce zápasu, ale první gól byl důležitý. Když skórovali, bylo těžké se prosadit. Litvínov výborně bránil střední pásmo. Měli jsme ale dostatek šancí. Trefili jsme asi třikrát tyč, ale nemůžeme se na tohle vymlouvat. Litvínov hrál opravdu dobře a přiklonilo se k ním i potřebné štěstí," všiml si pětadvacetiletý útočník.

Martin Růžička své brankové konto v utkání proti Litvínovu nerozšířil. foto: Marian Ježowicz

Minulý vzájemný zápas dopadl ve Werk aréně jednoznačně. Třinec rozdrtil svého soka 10:1. Severočeši však na začátku února přijeli se zcela jiným herním projevem, což přineslo své ovoce: "Ty zápasy se nedají srovnat. Byly diametrálně odlišné. Litvínov dnes přijel výborně připravený, přečetl naší hru. Těžko jsme se prosazovali. Zkoušeli jsme to častokrát individuálně, ale nedařilo se," sklesle konstatuje.

V aktuálním týdnu mají Oceláři náročný program. Po nedělním nočním návratu z Českých Budějovic odehráli zápas s Benzinou a hned ve středu cestují na západ Čech - do Karlových Varů: "Trpělivě jsme celou sezónu dřeli a teď jsme sice šestibodový náskok ztratili, ale stále chybí do konce soutěže pět kol a musíme se dát dohromady. Chceme hrát hokej, který nám přinesl úspěch v nedávné době. Musíme se vrátit k poctivé práci," říká odhodlaně a jedním dechem dodává: "Klíčový zápas o čelo tabulky nás čeká v neděli, kdy hrajeme doma s Libercem. Před vzájemným utkáním sice budeme mít o jeden den volna navíc, ale nevím, jestli to bude výhoda. To se uvidí až v neděli. Momentálně jsme nahoře a byla by škoda ztratit vedení. Bude to asi drama až do konce," uzavírá nejproduktivnější hráč, jehož letošní bilance dosud čítá 21 gólů a 21 asistencí.

Fotogalerii z utkání Třinec - Litvínov naleznete zde.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary