Musíme zlepšit přesilovky, ví Tomáš Marcinko

26.10.2019 · Daniel Ježek
Oceláři zakončili první čtvrtinu extraligy na ledě Plzně, zápas se jim však nevyvedl dle představ. Hráči s drakem na prsou prohráli 1:6, jedinou trefu červeno-bílých vsítil Tomáš Marcinko, který se ujal hodnocení zápasu.

Kde hledáš příčiny vysoké porážky?
Nepovedla se nám první třetina. Domácí ze svých šancí dali branky, naopak my naše nedokázali proměnit. Později se hra vyrovnala, z naší strany tam byly dobré pasáže, my si ale nepomohli v přesilovkách. Těch bylo k dispozici dostatek, bohužel se nám v nich nevedlo. Tohle musíme do dalších zápasů zlepšit. Domácí nám naopak ukázali, jak s přesilovkou naložit. Měli jen jednu a v ní dali gól. Takhle se to má dělat.

Mohla být zlomová tvá šance v přesilovce za stavu 3:1, kdy jsi stál sám před Frodlem a neproměnil?
Těžko říct, jak by se zápas poté vyvíjel. Kdyby se nám povedlo snížit na 2:3, tak po tom průběhu, kdy jsme prohrávali již 0:3, by nám takový gól hodně pomohl. Jednoznačně mě to mrzí, že z té šance nepadla branka. Byl jsem sám před brankářem, dalo se to zakončit jinak. Bohužel se to nepovedlo.

Může mužstvu do dalšího zápasu pomoct vítězná bitka Davida Musila?
Určitě ano. Fery ukázal, že se toho nebojí. Nevím, co tomu přesně předcházelo, jestli nějaký zlý hit. Byl to určitě pozitivní moment. Vyzval protivníka do bitky a ukázal mu, jak se to dělá. Na těchto pozitivních věcech musíme stavět. Samozřejmě si ukážeme i negativa, protože těch bylo dost. Je i dobře, že hned další den máme opět zápas a máme šanci ukázat, že nám dnešní utkání nevyšlo a můžeme vše napravit.

Ty osobně vítáš, že další utkání máte již v neděli?
Kalendář je nabitý, ať hrajete s kýmkoliv, tak se vždy jedná o těžké utkání. Máme venkovní trip, do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát. Je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Rozlosování je takové, jaké je. Poprvé hrajeme dvakrát ve dvou dnech, je to součást hokeje. Prostor na regeneraci bude, dnešní výsledek nás musí nakopnout k tomu, abychom na ledě v dalším zápase nechali vše a přesvědčili sami sebe, že umíme hrát lépe.