Musíme znovu nastartovat našeho draka, hlásí odhodlaně Josef Hrabal

22.03.2011 · Martin Stebel
Tentokrát to nevyšlo. Druhé střetnutí semifinále zvládli lépe hokejisté Slavie, kteří o svém triumfu v poměru 3:2 rozhodli v dramatu samostatných nájezdů. "Bude to boj do posledního zápasu," prognózuje vývoj série bek Josef Hrabal, jenž se zasloužil o vyrovnávací branku pětadvacet vteřin před koncem třetího dějství.

Pepo, kde hledat příčiny dnešního neúspěchu?

Je to určitě zklamání, ale Slavia ukázala svou sílu. Zápas nebyl z naší strany povedený, musíme hrát lépe. Škoda, že jsme nedali branku v prodloužení. Nájezdy už jsou potom vabank. Prohráli jsme, musíme příště pokračovat v lepších výkonech.

Slavia zahájila utkání aktivně a hned v první minutě šla do vedení...

Věděli jsme, že soupeř bude hrát jinak než včera. Překvapit nás mohl jen náš špatný výkon. Slavia hrála od začátku dobře, ale byla to z velké části naše vina.

Byla po první třetině v kabině bouře?

Každý moc dobře ví, co se od něj čeká. Po první třetině jsme si řekli, že to tak nejde. Začátek druhé třetiny byl lepší, náš výkon šel nahoru, vyrovnali jsme skóre. Byly tam další šance, ale bohužel jsme je neproměnili.

Jak vypadala tvým pohledem vyrovnávací branka v poslední minutě?

Byl to poměrně šťastný gól. Snažili jsme se v posledních vteřinách vytvořit tlak. Růža trefil betony gólmana, potom se to odrazilo trochu náhodně ke mně. Měl jsem před sebou prázdnou bránu a povedlo se mi skórovat.

Josef Hrabal v hektickém závěru vyrovnal na 2:2. foto: Marian Ježowicz

V prodloužení bylo patrné, že chcete rozhodnout. Byli jste po vyrovnávací trefě na vlně euforie?

Nikdo asi nechtěl nájezdy. Myslím si, že ani Slavia na tohle nemůže spoléhat. Šli jsme do toho naplno a chtěli rozhodnout už v prodloužení.

V nastaveném čase jste hráli oslabení i půlminutovou přesilovku...

V oslabení to byly moc těžké chvíle, Slavia tam měla několik nebezpečných střel. Naše přesilovka byla krátká. Mohli jsme to sehrát lépe. Za 30 vteřin se toho nedá moc vymyslet, hraje se tam naplno. Stříleli jsme, ale nebylo to k ničemu.

Jak moc dnes v sestavě scházel Dan Seman?

Semiš určitě chyběl. Museli jsme to ke konci dohrávat na čtyři obránce. Myslím ale, že Martin Richter hrál výborně. Na nějaké absence v kádru se nemůžeme vymlouvat.

Co naznačily úvodní zápasy na třineckém ledě?

Slavia je velmi silné mužstvo. Věděli jsme, že série bude náročná a nečeká nás nic lehkého. Musíme znovu nastartovat našeho draka, abychom je přehráli.

Co je třeba zlepšit ve vaší hře před pražským dvojzápasem?

Musíme veškeré puky dohrávat a nenechat jim ani milimetr prostoru. Jedeme tam vyhrát první zápas, potom se uvidí. Je to play-off, kde jsou vždy vyrovnané zápasy. Nikdo nemohl čekat, že Slavii jasně přejedeme. Tohle je válka. Bude to boj do posledního zápasu.

Fotogalerii z utkání Třinec - Slavia naleznete zde.