Musíme zvednout hlavu, jiná cesta není, ví Růžička

12.01.2021 · Daniel Ježek
Oceláři chtěli v Mladé Boleslavi zlomit nepříznivou sérii nepovedených zápasů a opět se odrazit k lepším výkonům. Hráči s drakem na prsou začali dobře, vedli, nakonec ale neberou ani bod. Příčiny prohry hledal Martin Růžička, střelec druhé třinecké branky.

Jak zní hodnocení zápasu?

Prohráli jsme, to nás mrzí. Výkon z naší strany nebyl špatný, pouze jsme dostali o jednu branku víc. Byla to jedna chyba v obranném pásmu navíc, tohle dnes rozhodlo. Kouše se to těžko, musíme mít hlavy nahoře a jít pořád dál. Měli jsme zápas dobře rozjetý, chtěli jsme uspět, bohužel jedeme s prázdnou. Šancí bylo dost, i přesilovek. Měli bychom využít víc než jen jednu. Ke konci už tam byla frustrace. Musíme zvednout hlavu a jít dál, jiná cesta není.

Kladli trenéři důraz na to, abyste hru zjednodušili?

Momentálně v situaci, ve které jsme, jsme si řekli, že když bude šance, tak to budeme rvát do brány. Pak je šance, že se to nějak dobře odrazí. To je jediná cesta. V minulých zápasech jsme ty situace přehrávali, tohle týmu úplně nepomůže, protože se dostává do ještě větší frustrace. Nehráli jsme špatně, bohužel opět nemáme ani bod.

Po čtyřech zápase jsi dal gól, těší tě aspoň tento fakt?

Byl bych rád, kdybychom ten zápas vyhráli, takhle je chuť ze vstřelené branky nulová. Samozřejmě jsem za ten gól rád, víc to ale neřeším.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice