Nejlepším hráčem svátečních týdnů obránce Marian Adámek

02.01.2022 · Redakce
Zápasy před a mezi vánočními svátky obohatily ocelářský účet o dalších dvanáct bodů. A taky ukázaly, jak velkou vůli vítězit hráči s drakem na prsou mají. Proti Litvínovu rozhodl Milan Doudera v čase 56:35, v utkáních s Kometou a Kladnem zase dokázali Oceláři v posledních minutách vyrovnat a v prodloužení nebo nájezdech urvali druhý bod.

1. místo Marian Adámek - 74,5 %

Třetí ocelářská naděje byla vidět hlavně v posledním zápase loňského roku. V utkání proti kladenským Rytířům Marian Adámek za stavu 1:2 vybojoval faul na svou osobu a trest soupeře sám předčasně ukončil už po 71 sekundách. Další rána třineckého beka pak znamenala zisk druhého bodu, to když ji v prodloužení do sítě Kladna dorazil Miloš Roman. K tomu čtyřiadvacetiletý obránce přidal ještě jednu nahrávku na ledě Sparty a taky 10 bodů do Radegast indexu bojovníků.

2. místo Patrik Hrehorčák - 18,4 %

Slovenské křídlo bylo v závěru roku 2021 střelecky při chuti. V bláznivé přestřelce proti Spartě se Patrik Hrehorčák prosadil hned dvakrát - v O2 areně nejprve otevíral brankový účet utkání a v závěru ho pak gólem do prázdné klece taky uzavřel. Další gól pak dvaadvacetiletý útočník přidal proti brněnské Kometě, když trefou na 2:2 zařídil vyrovnání.

3. místo Milan Doudera - 7,1 %

Zkušený bek měl velký podíl zejména na vítězství proti Litvínovu. Za stavu 1:1 se Milan Doudera po vyhraném buly dostal ke střele a puk z jeho hole skončil až za zády hostujícího brankáře, čímž přisoudil Ocelářům další tři body do tabulky. Na Spartě se pak člen první obrany pod výhru 8:5 podepsal 2 asistencemi a úspěšnou nahrávku si připsal taky v utkání proti Kometě. O dalších 7 bodů se pak rozrostl účet devětadvacetiletého beka ve statistice Radegast indexu bojovníků.