Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil dře v Americe a říká: Už se těším na další výzvu

21.06.2022 · Adam Sušovský
Pět gólů, šest asistencí, dohromady jedenáct bodů. Andrej Nestrašil byl coby nejproduktivnější hráč Ocelářů jednou z ústředních postav posledního mistrovského play off. Na další sezonu se zkušený útočník připravuje jako každý rok v Severní Americe a říká: "Už se těším na naši partu a výzvu, která na nás v Třinci čeká."

Tři mistrovské tituly v řadě získali třinečtí Oceláři, ale hlad z hráčů po další úspěšné sezoně i přes léto přímo číší...

Ani Andrej Nestrašil, jeden z klíčových tahounů posledních extraligových šampionů, není výjimkou. 

Jednatřicetiletý útočník, který má za sebou i tři sezony v NHL, stejně jako v předchozích letech přes léto trénuje v Severní Americe. A je tak jedním z těch hráčů Třince, kteří možnost individuální letní přípravy využívají doslova na maximum. Se svolením trenérů vynechal i soustředění v Nízkých Tatrách a k týmu se ve WERK ARENĚ připojí až začátkem července. 

O tom, že bude na sezonu zase skvěle připraven, není pochyb. V USA totiž trénuje s kondičním trenérem, který má na starost i přípravu největší hokejové hvězdy planety: Connora McDavida.

"Moje příprava probíhá stejně zhruba poslední čtyři roky. Rozhodl jsem se tenkrát, že budu trénovat v Torontu pod vedením jednoho z nejkvalitnějších kondičních trenérů, se kterým trénuje taky McDavid nebo třeba Phil Kessel. Poslední tři léta (vinou pandemie) ale nejsme spolu. Komunikujeme přes FaceTime a aplikaci, do které mi trenéři pravidelně nahrávají rozpis s poznámkama i videi, abych věděl, jak na to," říká Nestrašil, který se během letní přípravy podívá i do Francie.

"Těsně před sezonou se totiž chystám do Chamonix, abychom se s trenéry viděli i naživo. Tam spolu s námi budou i další hokejisté z Evropy, kteří se připravují na novou sezonu. Ať už někde v evropských ligách nebo přímo v NHL," říká. 

V Americe Andrej Nestrašil tráví několik týdnů každé léto. Nejen proto, že mu vyhovují tamní podmínky pro trénink, ale také kvůli rodině. "Do Třince přijedu na minikemp celého týmu na začátku července a pak už pochopitelně nebudu chybět ani na prvním tréninku na ledě," říká.

"Jsem moc rád, že mi to trenéři dovolili, strašně moc si toho vážím. Manželka je Američanka, v Česku se mnou žije celou sezonu a teď v létě máme jedinou možnost strávit čas také s její rodinou v Raleigh, kde pracuje," líčí Nestrašil, že aktuálně tráví čas v Severní Karolíně ve městě, kde zažil také nejlepší léta své kariéry v zámoří. Za tamní Carolinu Hurricanes nastřílel ve dvou sezonách šestnáct branek. A ještě předtím, než si v zápase NHL vážně poranil páteř, tam tvořil spolu s Jordanem Staalem a Joakimem Nordströmem nejlepší defenzivní formaci celé ligy. 

V Třinci se ale i v nové sezoně od Nestrašila bude očekávat hlavně produktivita, nejlepšími ligami prověřený hráč byl ostatně jedním z klíčových útočníků Ocelářů při cestě za zatím posledním titulem. V play off Nestrašil střílel spoustu důležitých branek, spolu s bratry Kovařčíky vytvořil nejúdernější útok Třince a nakonec se sám stal také nejproduktivnějším hráčem týmu. 

A moc dobře ví o změnách, které se v týmu přes léto udály... 

"Jsem s některými spoluhráči v kontaktu, ale kvůli časovému posunu a taky proto, že si užíváme tříměsíční dítě, ne tolik jako dřív. Ale můžu říct, že už se těším zpátky do Třince. Na partu, kterou tam máme i na další výzvu, která nás tam čeká," říká trošku tajemně. 

"Už jsem mluvil taky s (novým) panem trenérem po telefonu. Ale on mě pan Moták trénoval už v osmnáctkách, takže se spolu známe. Navíc jeden z mých nejlepších kamarádů vyrůstal pod jeho dohledem ve Vítkovicích a nedá na něj dopustit. Znám pana Motáka jako správného a férového chlapa," říká Nestrašil na adresu nového kouče, který Oceláře do další sezony povede. 

"V lize se odehrálo hodně změn, měnili se hráči a jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Moc se na sezonu těším, ale zároveň je třeba se soustředit, abychom měli dobrou přípravu a byli ready na začátek sezony, to je teď nejdůležitější. Nebudeme se koukat doleva ani doprava, soustředíme se jen na náš cíl," uzavírá Nestrašil.