Nestrašil: Chceme víc, ale nesmíme začít panikařit

23.09.2022 · Adam Sušovský
Ani po třech zápasech na kontě Ocelářů nesvítí vítězství, v pátek ve WERK ARENĚ slavili hokejisté Karlových Varů. Porážku 1:2 po utkání s novináři hodnotil také útočník Andrej Nestrašil. Jeden z nejzkušenějších Ocelářů nabádá k tomu, aby tým hlavně nezačal panikařit. Už v neděli totiž k dalšímu důležitému zápasu přijedou Vítkovice.

Ani třetí zápas sezony jste nedokázali dotáhnout k vítězství, Karlovy Vary ve WERK ARENĚ vyhrály 2:1. Proč?

"Potrestalo nás, o čem jsme říkali, že si na to musíme dávat pozor. Vary jsou tým, který hraje převážně z brejkových situací a z ní nám dali vítězný gól. Naše úspěšnost oslabení zatím stojí... za nic. Na tom musíme zapracovat, i dnes jsme dostali hodně laciný gól. Přijde mi, že v zápasech buď máme špatný začátek, nebo když dáme gól, tak hned na to uděláme nějaký nesmysl, kterým druhý tým vrátíme do hry. Není to hra, která nás zdobila loni. Jsme nový tým, jsou tady noví trenéři i noví kluci, taky si to musí sednout.

Navíc jste i dnes měli šancí na víc než jeden vstřelný gól, že?

"Tak kdyby nebyly ani ty šance, tak by to bylo vážnější. Šance jsou, musíme je začít proměňovat. Začíná to tím, že musíme dávat i ošklivé góly. Nespoléhat na to, že si to budeme dávat do prázdné. Nedáváme takové góly, kdy to jde na beka, jdeme do branky a dorveme to tam vůlí."

A navíc to Třinci znovu nešlo ani v přesilovkách...

"Gólově ne, to je pravda. Ale nemyslím si, že by byly dneska nějaké úplně hrozné. Možná je musíme trošku zrychlit. Věřím tomu, že jak tam padne jeden dva góly, tak se to rozjede."

Chybí v nich Vrána s Hrňou?

"Nemůžeme se na to vymlouvat. Samozřejmě to jsou hráči, kteří by chyběli v každém mužstvu, chybí i nám. Ale vždycky jsme byli tým, že když někdo vypadl, někdo jiný ho dokázal zastoupit. Dokázali jsme vyhrávat i tak, takže se na to nechci vymlouvat. Musíme se srovnat, tak aby to sedlo a vrátili jsme se na vítěznou vlnu."

V neděli do Třince přijedou Vítkovice. Bude derby tím zápasem, který Oceláře nakopne?

"My chceme vyhrát bezesporu každý zápas. V kabině to tak každý z nás má. Po třech zápasech bychom chtěli daleko víc, ale zase nesmíme zbytečně panikařit. Sezona bude ještě dlouhá a kdybychom panikařili, nedělalo by to dobrotu. Zápas s Vítkovicemi ale bude důležitý a budeme se na něj připravovat tak, abychom ho vyhráli."

Dnes v 17:00 | Muži