Nic podobného jsme nikdy nezažili, shodují se Adam Flok s Ondřejem Hrachovským

06.11.2016 · Martina Sikorová
Parádní práce! Ve třech předchozích zápasech třinečtí junioři neinkasovali byť jen jediný gól a svou neprůstřelnost natáhli na úctyhodných 212 minut. V zatím posledním kole proti Liberci pak mladí Oceláři předvedli skvělý obrat a v tabulce se vyšvihli na třetí místo. Jak výkony svého týmu hodnotili útočník Adam Flok s Ondřejem Hrachovským?

Když se vrátíme k venkovním zápasům proti Pardubicím a Hradci, svým soupeřům jste nepovolili ani jediný gól. Co bylo základem úspěšné obrany?

Ondřej Hrachovský: Výborné výkony podali oba gólmani. My jsme jim v tom trochu pomohli, zblokovali jsme hodně střel a co prošlo, tak naši brankáři měli.

A teď už k skvělému utkání proti Boleslavi. Do vedení jste se dostali už po necelé půlminutě a pak jste na ledě rozpoutali doslova exhibici … čím myslíte, že to bylo?

Adam Flok: V kabině jsme si řekli, že na ně vletíme a to jsme taky udělali. Dali jsme rychlé góly a pak už to šlo samo. Celkově nám ten zápas parádně sedl a všichni jsme si ho užili.

Ondřej Hrachovský: Bylo nás málo, protože někteří kluci byli zranění a jiní nemocní. Řekli jsme si ale, že na ně vletíme a že je nepustíme do zápasu, což se nám myslím povedlo. Hodně nám pomohl ten úvodní gól. Z první šance jsme dali branku, dostali se do tempa a později i do euforie.

Osm gólů v jedné třetině se nevidí moc často. Zažili už jste někdy něco takového?

Adam Flok: V životě jsem to neviděl. Možná tak ve třetí třídě, když se hrálo na malé hřiště, ale ve vyšších mládežnických kategoriích nebo v mužích jsem to nezažil.

Ondřej Hrachovský: Ne, ani já jsem opravdu něco takového nikdy nezažil. Dá se říct, že jsme každou vytvořenou šanci proměnili v gól.

S čím jste šli do dalších třetin, když už bylo rozhodnuto hned po té první?

Adam Flok: Chtěli jsme pokračovat dál ve stejném výkonu. Zápas jsme si chtěli užit, nastřílet co nejvíc gólů a hlavně pomoct gólmanovi udržet čisté konto.

Ondřej Hrachovský: Do dalších třetin jsme šli s tím, že nepolevíme a budeme pokračovat ve výkonu z úvodní části. Trenér nás hlavně nabádal, ať nepolevíme v soubojích, aby nedošlo ke zranění.

V zápase s Libercem to ale dlouho vypadalo na střelecké trápení. V čem byl hlavní rozdíl oproti zápasu s Boleslaví?

Adam Flok: Asi ve štěstí. Proti Boleslavi nám tam padlo snad všechno, ale proti Liberci to bylo do třetí třetiny trápení. Měli jsme tam pár tyček i prázdných branek, ale gól jsme nedali a v tom vidím asi největší rozdíl.

Ve druhé třetině vás pak soupeř výrazně přestřílel a dostal se dvoubrankového vedení. Co se stalo?

Adam Flok: Rozhodil nás rychlý gól na začátku a pak už se to vezlo. Řekli jsme si, že budeme hrát pořád stejně a že góly přijdou, ale výkon, který jsme podali ve druhé třetině, nebyl vůbec podle našich představ.

Ondro, ty jsi zápas proti Liberci sledoval bohužel jen jako divák. Jak jsi viděl prvních čtyřicet minut?

Ondřej Hrachovský: Kluci na ně vlítli, akorát to, co nám s Boleslaví den před tím padlo, bylo v utkání proti Liberci naopak, i když měli kluci velké šance. Ve druhé třetině klukům nevyšel start, hned po pár vteřinách inkasovali smolný gól a do kabiny pak šli za nepříznivého stavu.

V poslední třetině se tvým spoluhráčům podařilo zápas otočit. V čem myslíš, že byli lepší?

Ondřej Hrachovský: Kluci se začali víc tlačit do předbrankového prostoru, brzy vyrovnali a věřili, že to otočí, protože Liberec se zatáhl. Kluci toho využili a nakonec zvítězili.

Co jste si v kabině říkali před začátkem třetí třetiny?

Adam Flok: Že to chceme otočit a uděláme proto vše. Nechtěli jsme se s trenérem Varaďou loučit porážkou. Říkali jsme si, že to musíme otočit pro něj a tím mu i poděkovat za tu dobu, co byl s námi.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice