Obránce Jakub Jeřábek se upsal Ocelářům

06.06.2022 · Tisková zpráva
Jednatřicetiletý obránce Jakub Jeřábek se po konci ve Spartaku Moskva stal novou posilou Ocelářů Třinec. Hokejový reprezentant se do nejvyšší české soutěže vrací po šesti letech v zahraničních soutěžích.

“Avizovali jsme, že po odchodech hledáme do týmu ještě jednoho obránce. Podařilo se nám získat Kubu Jeřábka. Je to komplexní bek, který má zkušenosti ze dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,” uvedl sportovní ředitel Jan Peterek na adresu obránce, který má díky dvěma startům v play off 2018 na svém kontě taky Stanley Cup s Washingtonem Capitals. V NHL nastupoval mimo jiné za Montreal Canadiens a St. Louis Blues. V nejslavnější soutěži světa si připsal dohromady 39 startů s bilancí 9 bodů (2+7). V AHL oblékl dres farmářských týmů Laval Rocket (Montreal) a San Antonio Rampage (St. Louis).

Novou posilu uvítal hlavní trenér Zdeněk Moták. “Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách. Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,” řekl Zdeněk Moták o bývalém hráči Vityazu Podolsk a Spartaku Moskva. V Podolsku odehrál Jeřábek s přestávkou na zámořské angažmá celkem tři ročníky, ve Spartaku strávil poslední sezonu.

Samotný hráč už se do Třince těší. “Je to momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku. Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit,” popsal námluvy hráč, který na letošní olympiádě v Pekingu plnil roli asistenta kapitána.

U Ocelářů se setká se svým bývalým spoluhráčem z Plzně, se kterým v roce 2013 oslavil v dresu Indiánů titul. “Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili,” prozradila na závěr nejnovější posila obranných řad mistrovského týmu.

Profil Jakuba Jeřábka

bilance v ELH: 362 zápasů, 116 bodů(17+98)

bilance v KHL: 210 zápasů, 86 bodů(25+61)

bilance v NHL: 39 zápasů, 9 bodů (2+7)