Oceláře čeká poslední zápas v letošní Lize mistrů

12.10.2021 · Dominik Stošek
Zimní stadion Ondreje Nepely, nacházející se v hlavním městě Slovenska, bude posledním dějištěm Ocelářů v aktuálním ročníku Champions Hockey League. Slovan Bratislava má v tomto odvetném utkání třineckým hokejistům co vracet. Oceláři jej i v omlazené sestavě v prvním vzájemném střetnutí porazili 3:0. Utkání začíná úderem osmnácté hodiny.

SLOVAN BRATISLAVA

Náhradník běloruského týmu Junosť Minsk, který se letošní soutěže nemohl účastnit z důvodu bezpečnostních a vnitropolitických problémů, sídlí v tabulce na průběžné poslední, čtvrté pozici. Slovenský celek v Lize mistrů neodehrál ani jeden výsledkově těsný zápas, každý z odehraných duelů končil dvoubrankovým rozdílem. Určitou šanci na bodový zisk měli Slováci v prvním zápase se švédským Leksandem, kdy vedli po úvodní třetině 2:0, nakonec ale švédskému soupeři podlehli 3:5. Ve zbylých utkáních pokaždé vedl soupeř, který také své vedení udržel až do vítězného konce.  Ve středečním zápase tak má Slovan proti Ocelářům poslední příležitost získat alespoň nějaké body do tabulky. Ve hře je ostatně také třetí příčka ve skupině, k té by si ale museli pomoci opravdu výrazným vítězstvím.

Historické úspěchy: Slovan Bratislava je držitelem jednoho ze čtyř slovenských titulů v rámci československé nejvyšší hokejové soutěže (1979) a je držitelem osmi titulů ze samostatné slovenské extraligy (1998, 2000, 2002, 2003, 2005, 2007, 2008 a 2012). Medailí má celkově patnáct (ještě dvě stříbra a pět bronzů). Mimochodem, sedmdesátá léta, v nichž jedinkrát uspěl ve federální lize, byla pro Slovan úspěšná, vyhrál také třikrát v řadě prestižní Spengler Cup (1972 – 1974). Na mezinárodní půdě vyhráli „belasí“ také Kontinentální pohár IIHF (2004).

HC OCELÁŘI TŘINEC

Hráči s drakem na prsou nezvládli úvodní zápas v CHL proti Fribourgu, se kterým na jeho ledě padli vysoko 2:6. Pak ale výkon třineckých šel nahoru a podepsalo se to i na výsledcích. Nejvíce může Třinec mrzet nezvládnutý druhý a třetí zápas ve skupině. Ten druhý, odehraný na ledě švédského Leksandu, Oceláři ztratili ve druhé třetině, kdy přišli o vedení, do kterého se, i přes následné vyrovnaní, podruhé nedostali a prohráli těsně 2:3. Ve čtvrtém zápase ve skupině přivítali na svém ledě v odvetném zápase švýcarský Fribourg. Po zcela jednoznačné první třetině, kterou Oceláři ovládli poměrem 3:0, si dokázal představit bezbodový večer jen málokdo. Bohužel hosté srovnali ve třetině druhé a jedinou trefou v závěrečné periodě rozhodli toto utkání. Svůj předposlední zápas ve skupině Oceláři svedli se Slovanem Bratislava, proti kterému si i v poměrně omlazené sestavě došli pro první body přesvědčivým vítězstvím 3:0.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dobře jsme bruslili, vytvářeli jsme si šance. I když nás hostující tým zmáčkl, hlavně v jejich přesilových hrách, tak nás podržel Ondra Kacetl. Ve druhé třetině bylo šancí na nás malinko víc, ale ustáli jsme to a dali jsme gól. Ve třetí třetině si myslím, že jsme utkání kontrolovali, nepustili jsme hosty do vážnější příležitosti a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat hráčům za přístup. V tom nabitém programu, který máme, to bylo pohledné utkání a jsme rádi za tři body,“ hodnotil vystoupení Ocelářů trenér Václav Varaďa. „Slovan odehrál celkem dobrý zápas. Byli nepříjemní, trefili tyčku a mohlo to vypadat jinak. My jsme rádi za to, že nám to tam napadalo a za vítězství,“ dodal útočník Miloš Roman.