Oceláře opouští útočník Martin Bakoš

22.08.2022 · Tisková zpráva
HC Oceláři Třinec se dohodli na ukončení spolupráce se slovenským útočníkem Martinem Bakošem. Dvaatřicetiletý slovenský útočník se k Ocelářům připojil v lednu a zasáhl v základní části a play-off do celkem 13 utkání.

“V lednu jsme nečekali s ohledem na podepsaný dlouhodobý kontrakt, že by se v létě mohl na trhu objevit Libor Hudáček, o kterého jsme měli dlouhodobě zájem. Martin i Libor jsou praváci a mají podobný herní styl, místo je však jen pro jednoho. S Martinem jsme se proto dohodli na ukončení jeho smlouvy. Děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí v další kariéře,” vysvětlil odchod Bakoše sportovní ředitel Jan Peterek.

Slovenský útočník tak po půl roce opouští Třinec, se kterým získal svůj druhý titul v české nejvyšší soutěži. “Budu na Oceláře vzpomínat jen v tom nejlepším. Je to profesionální hokejová organizace, v kádru je velká konkurence. Někdy se ale stane, že se angažmá nepovede podle představ. Přišel jsem do rozběhnutého vlaku, který drtil soupeře i beze mě. Takže jsem neměl prostor předvést, že jsem platný hráč. Chci hrát co nejvíce, proto jsme se dohodli, že se naše cesty s Oceláři rozejdou,” uvedl k odchodu sám Martin Bakoš.

Rodák ze Spišské Nové Vsi se k Ocelářům připojil v lednu tohoto roku poté, co ukončil smlouvu v ruské Soči. V dresu pozdějších mistrů nastoupil v základní části k 11 utkáním, další dva zápasy přidal ve finále play-off. V dubnu 2022 oslavil s Oceláři zisk svého druhého extraligového titulu (první získal v roce 2016 s Bílými Tygry Liberec). V kariéře nastupoval také v KHL (Kunlun, Vladivostok, Spartak a Soči) či AHL (Providence).

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice