Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláře přebírá Zdeněk Moták, spolupracovat bude s Vladimírem Országhem

09.05.2022 · Tisková zpráva
Klub HC Oceláři Třinec na dnešní tiskové konferenci oficiálně oznámil jména trenérů, tým úřadujících šampiónů povede zkušený kouč Zdeněk Moták, na střídačce bude spolupracovat s Vladimírem Országhem.

Před devíti dny získali Oceláři třetí mistrovský titul v řadě, celkově čtvrtý pro klub. Zlaté oslavy byly posledním rozloučením kouče Václava Varadi a jeho trenérského štábu. Na jeho místo přichází z Olomouce zkušený trenér Zdeněk Moták, který bude spolupracovat se Slovákem Vladimírem Országhem, ten v extralize naposledy šéfoval litvínovské Vervě. 

Pan Moták byl v mém hledáčku od roku 2011, kdy jsme proti sobě hráli finále. V té době ještě s Pavlem Markem jsme říkali, že by to v budoucnu mohla být zajímavá alternativa pro Třinec. Trvalo to jedenáct let, ale jsem rád, že se to podařilo,” řekl  viceprezident klubu Jan Czudek. Sportovní ředitel Jan Peterek navázal s důvody, proč si Oceláři jako nového lodivoda zlaté třinecké osádky vybrali právě Zdeňka Motáka. 

“Byl naší první volbou. Je to zkušený trenér, který pět let působil na jednom z nejtěžších trenérských postů v extralize,” vysvětlil Peterek. Pro Zdeňka Motáka byla pětiletá štace na Hané prvním extraligovým angažmá na pozici hlavního trenéra. Jako asistent v minulosti působil na Spartě či ve Vítkovicích. 

S Motákem bude na lavičce Ocelářů působit čtyřiačtyřicetiletý bývalý skvělý útočník a nyní výborný trenér Vladimír Országh. 

"Nebyl pro mě složité přijmout roli asistenta. Nikdo z nás nemá takové ego, je to o spolupráci a o tom, jak se navzájem můžeme obohatit a posunout dále. Při pohledu na TOP mužstva včetně NHL je tohle běžné. Dostal jsem nabídku špičkového klubu, rád jsem ji vzal a chci spolu s panem Motákem posouvat hráče dál v organizaci, která má za sebou úspěšné roky," řekl Országh na setkání s novináři.

“Jsem přesvědčený, že vytvoří silnou trenérskou dvojici. Nerad bych říkal, že budou navazovat na něčí práci. Oba tu přicházejí s vlastními hráčskými zkušenostmi a trenérským know-how. Od jara společně vybíráme hráče, kteří zapadnou do systému, který budou chtít hrát,” popsal Peterek.