Oceláři si zahrají o bronzové medaile

06.08.2022 · Klub
Mladí Oceláři prvenství na domácím turnaji President Cup neobhájí. Po prohře na nájezdy s rakouským Salcburkem si spravili chuť v dechberoucí bitvě s Mountfieldem HK, ve které dominovali oba brankáři. Zejména třinecký David Skácel udivoval tribuny skvělými zákroky, kterými posunul Oceláře do boje o bronzové medaile. V nedělním poslední utkání turnaje vyzvou Oceláře mladí reprezentanti Ukrajiny.

Oceláři Třinec
2:3sn
( 1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Salzburg
Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Rybnikár, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Sajdok.
Salzburg: Haim (Windhofer) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
Branky a asistence: 13. Hebar (Švančara, Urbánek), 51. Weiss (Pohludka) – 26. Strainovic (Zelenov), 35. I. Zelenov (Wieselthaler, Gesson), rozh. náj. V. Zelenov

Koncentrovaný výkon Salcburku přinesl úspěch. Oceláři sice už ve třinácté minutě utkání vedli díky dorážejícímu Hebarovi, skóre zápasu ale úplně neodpovídalo obrazu hry. Na ledě totiž v útočné fázi vládli především rakouští hráči, plné rukavice práce měl s jejich tlakem. Především dvojice Luca Kogler-Vasilij Zelenov zle zatápěli třinecké obraně.

Vedení domácím vydrželo až do šestadvacáté minuty, kdy Zelenov vybídl Strainovice skvělou přihrávkou k vyrovnání. O pár minut později bylo ještě hůř. Do střely Wieselthalera strčil šikovně hůl Ivan Zelenov a poslal Red Bull do vedení. To Salcburk udržel až do jednapadesáté minuty, kdy Weiss doklepl za Heima svou vlastní střelu. A protože se až do konce šedesátiminutové základní hrací doby nic nezměnilo, rozhodly o vítězi zápasu samostatné nájezdy. Do těch nemohl kvůli trestu nastoupit jeden z nejlepších třineckých útočníků Šimon Pohludka, který se závěrečnou sirénou neudržel nervy na uzdě a zcela zbytečně oplácel. V dovednostní disciplíně tak mohl excelovat především rakouský brankář Mika Haim, který za svá záda nepustil žádný z třineckých pokusů. Naopak Salcburk se mohl spolehnout na svého Vasilije Zelenkova, díky jehož trefě slaví Red Bull konečné vítězství.

1:0
( 0:0, 0:0, 1:0)
Mountfield HK
Oceláři Třinec: Skácel (Heczko) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Rybnikár, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Sajdok.
Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
Branky a asistence: 59. Hebar (Švančara)

Impozantní výkon brankáře Davida Skácela přinesl Ocelářům vítězství nad Mountfieldem HK a místenku v boji o bronzové medaile.

Naprosto nečekaného hrdinu měl poslední zápas Ocelářů v základní části proti Mountfieldu HK. Fantastický a zcela bezchybný výkon třetího brankáře dorostenců Davida Skácela přinesl domácím hráčům boj o bronzové medaile. Smutným hrdinou utkání byl naopak hostující brankář Petřík, který si v podstatě sám srazil za záda lehkou střelu Andreje Hebara.

Po vítězství Karlových Varů nad Salcburkem bylo už před večerním utkáním Ocelářů jasné, že jedině vítězství v základní hrací době posune domácí do bojů o medaile. S jediným možným scénářem postupu vytáhl trenér Ocelářů Marek Malík nečekaný trumf z rukávu. Turnajovou trojku, brankáře Skácela. A byl to patnáctiletý mladík, kdo držel své spoluhráče celých 60 minut ve hře. Za svá záda nepustil už v první minutě dvě velké příležitosti Hendrycha. Zuby si na něm vylámali i ve velké pohodě hrající Pavlík či Jón. Své umění na druhé straně ukazoval i brankář Petřík, který si uměl poradit s projektily Pohludky i Weisse. Nachytal jej až v čase 58:40 backhandovou střelou Andrej Hebar, který se ve vlastním oslabení prokličkoval před Petříka a zakončil. Oceláři odolali závěrečnému tlaku i přesile a slaví vítězství, které je posunuje do bojů o cenný kov.

V nedělním vyvrcholení letošního osmého ročníku President Cupu je v souboji o bronzové medaile vyzve reprezentační výběr Ukrajiny U17. Začátek zápasu je naplánován na 10:30.