Oceláři znají program přípravy: Doma budou hrát s Olomoucí a Slovanem

21.06.2022 · Klub
Letní kalendář třineckých Ocelářů už má pevná data: Úřadující extraligoví šampioni před ostrým startem nové sezony sehrají v srpnu čtyři přípravné duely. Doma se fanouškům představí proti Olomouci a Slovanu Bratislava.

Žádné náročné cestování, program celé letní přípravy na start nové hokejové sezony už Oceláři absolvují v našem regionu. V srpnu je čekají čtyři přípravné zápasy, dva v domácím prostředí a dva na ledě soupeře.

Úvodní test družiny trenéra Zdeňka Motáka obstará atraktivní derby s Vítkovicemi, které je na programu 9. srpna v Ostravě. Už o další dva dny později, tedy 11. srpna, sehrají Oceláři přátelské utkání také se svou partnerskou organizací ve Frýdku-Místku.

Doma se Třinec v přípravě představí až v druhé polovině sprna. 16. srpna nejprve ve WERK ARENĚ změří síly s Olomoucí a generálka na start nové sezony je v plánu 25. srpna v domácím duelu proti Slovanu Bratislava.

"Všechny zápasy odehrajeme u nás v regionu, nechtěli jsme nikam cestovat a jsem moc rád, že Slovan Bratislava přijede k nám. Týmy, se kterými hrajeme, nemají ve svém programu Champions Hockey League, takže si přípravu plánují trošku jinak. O termínech jsme s nimi jednali už začátkem května," říká hlavní trenér Ocelářů Zdeněk Moták.

Na přátelské utkání Oceláři naváží ještě před startem extraligové sezony také čtyřmi zápasy v základní skupině Ligy mistrů. Do ní vstoupí 2. září domácím duelem proti Belfastu, následuje utkání ve švédské Skelleftee (4.  září), kterou 9. září Oceláři přivítají také ve WERK ARENĚ. Posledním zápasem před začátkem domácí soutěže pak bude 11. září odveta v Belfastu.

Novou sezonu Tipsport extraligy úřadující šampioni zahájí s bronzovým týmem poslední sezony, Motor České Budějovice přijede do Třince k prvnímu kolu 16. září.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary