Ondřej Kacetl: Najdeme společnou cestu, jak výsledky otočit

25.09.2022 · Šárka Kolková
Ocelářům se výsledkově vstup do české nejvyšší soutěže nepovedl. První vítězství nepřišlo ani v derby s Vítkovicemi, ve kterém Oceláři dokonce třikrát vedli. Prohru 3:5 hodnotil i brankář Ondřej Kacetl, do branky se v nové extraligové sezoně postavil poprvé.

Třetí zápas doma, třetí prohra. I když se zdálo, že se karta konečně obrátí na tři body zůstanou v Třinci, na konci se radoval soupeř. „Takové zápasy bychom měli vyhrávat, ale věřím, že se to otočí,“ řekl pak  Ondřej Kacetl. Třinecký brankář nastoupil v extraligovém utkání poprvé v sezoně a obdržel smolné góly. Dvě střely se otřely o brankovou konstrukci, třetí gól padl za Kacetlova záda těsně kolem jeho hlavy.

„Byl tam pěticentimetrový volný prostor. Je to škoda. Musím kluky na konci trochu víc podržet. Měli bychom v takových duelech vítězit," řekl brankář po prohře 3:5 s Vítkovicemi.

„Chceme vyhrávat a přejeme si to otočit. Snažíme se všichni dohromady najít společnou cestu, aby se štěstí otočilo pro nás, ne proti nám. Máme v zápasech tlak, prakticky všechno, nehrajeme špatně, ale potřebujeme něco, čím šance dokončíme,“ hlásí svědomitě.

Hlavně neklesejme na mysli. „Teď to zrovna nelepí, ale věřím, že se to brzy obrátí. Musíme si najít pozitiva, na čem můžeme,“ říká přesvědčivě. „Je to škoda. Měli jsme to dobře rozehrané a mohli jsme ještě nějaké branky přidat. Ale stejně tak Vítkovice. I když to bylo o gól, takové souboje umíme a musíme vyhrávat. Musíme jít do toho tak, jak jsme to dělali,“ dodává.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary