Ondřej Kovařčík: Věřím, že nás v neděli fanoušci znovu poženou za výhrou!

26.04.2019 · Martin Stebel
V anglosaském světě se takto interesantním příběhům někdy s trochou nadsázky říká "From zero to hero!" ONDŘEJ KOVAŘČÍK prožil v rámci páté finálové bitvy Ocelářů proti Liberci velmi napínavé momenty. Nejdříve v závěru úvodního nastavení po horší komunikaci v defenzivě namazal do vyložené šance domácímu Jelínkovi, jenže v 87. minutě po spolupráci s bratrem Michalem a Aronem Chmielewskim díky pohotové dorážce rozhodl letošní nejdelší extraligové utkání. První kanadský bod v play off 2019 si schoval na velmi vhodný okamžik!

Jak vypadala rozhodující akce tvou optikou?

Šli jsme do přečíslení, Aron vystřelil, puk se odrazil od zadního plexi, viděl jsem, jak to tam padá. Modlil jsem se, ať to brzy spadne, plácl jsem do puku, štěstí stálo při mně!

Dá se říct, že to byla zatím životní trefa?

Asi to tak bude. Loni jsem dal rozhodující gól Hradci, když jsme postoupili do finále. Ty dva řadím asi nastejno, ale tenhle je teď nejvíc. Kvůli tomu se to hraje. Druhé prodloužení pátého zápasu. To je pro každého hokejistu splněný sen.

V neděli je na programu další finálové utkání, tentokrát znovu ve WERK ARENĚ. Co rozhodne?

Psychická výhoda je teď na naší straně. Hrajeme doma, proto věřím, že nás fanoušci poženou za další výhrou. Uděláme maximum proto, abychom doma slavili. Nebude to ale jednoduchý úkol, to moc dobře víme.

Jak těžké bude srovnat si to správně v hlavách?

V šatně jsme si říkali, že to je blízko, ale zároveň strašně daleko. Stát se může cokoli, hokej je hrozně ošidný. Před domácími fanoušky, kteří nás určitě poženou, tam necháme všechno! A budeme věřit.

Mohou se Oceláři a Liberec ještě něčím překvapit?

Nevím. Myslím, že týmy jsou tak dobře načtené a kvalitní, že to by musela být velká věc, aby jeden druhého něčím překvapil. Přece jen to je vyrovnané, ani jedno z mužstev ničím extra nedominuje. Řekl bych, že ten obrázek bude podobný i v šestém zápase.

Foto: Jiří Princ (hcbilitygri.cz)

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice