Ondrej Šedivý: Je super hrát za nejlepší tým v Česku

08.10.2021 · Adam Sušovský
Ondrej Šedivý využil zdravotních problémů třineckých útočníků, a coby hráč z partnerského Frýdku-Místku skvěle zaujal místo ve třetí formaci. Ve třech zápasech si zatím připsal dva kanadské body (0+2).

Mise Ondreje Šedivého v prvním týmu třineckých Ocelářů pokračuje. Dvaatřicetiletý útočník se po třech odehraných zápasech v Třinci drží v sestavě prvního týmu a i dnes bude připraven v Olomouci pomoct Ocelářům ke třem bodům.

Šedivý v Třinci zaskakoval už během série tří domácích zápasů za zraněného Vladimíra Draveckého. Na křídlo třetí formace vedené Tomášem Marcinkem zapadl parádně, hned v prvním zápase se podílel na vítězství 7:2 nad Bílými Tygry dvěma nahrávkami. A aktivitou hýřil také v soubojích s Karlovými Vary nebo Zlínem.

"Je to super naskočit do takového mančaftu, vlastně úplně nejlepšího v Česku. Tahle šance mě potěšila, snažím se. V extralize už mám něco odehráno, takže jsem plus minus věděl, co od toho můžu čekat. Ta soutěž je oproti první lize jinde. Člověk musí zappnout na vyšší vychlostní stupeň, nemá na ledě tolik času. Spoluhráči mi ale pomáhají," říká Šedivý, jehož výkony Ocelářům potvrzují, jak důležité je mít v nižší soutěži partnerský tým.

V něm Šedivý patří ke klíčovým hráčům a mentorům zejména mladším hokejistům, jedním z jeho úkolu je ukázat jim cestu, jak se stát lepším hráčem.

"Když  budou na sobě kluci pracovat, dříve nebo později šanci u Ocelářů taky dostanou. Je důležité, aby ji pak chytili za správný konec. Ale přesně tohle je ten směr. Na tréninku ve Frýdku vidím, že na sobě pracují. Na ledě i mimo něj, takže je myslím jen otázka času, kdy se tady v Třinci objeví další hokejista z partnerské organizace," říká Šedivý.

A rovnou přidává další pádný argument pro to, aby na sobě talentovaní hráči v Chance lize pracovali a toužili po tom se do Třince dostat. "Zázemí Ocelářů je neskutečné, sám jsem nikdy nic podobného neviděl. Hokejisté v Třinci mají od klubu takový servis, že se mohou koncentrovat jen na hokej. V tomhle je to vážně parádní," líčí Šedivý a na dálku sleduje také partnerské Rysy.

Ze Chance ligy v letošní sezoně sestupují tři nejhorší týmy přímo, další dva jdou navíc do nevyzpytatelné baráže. I proto Frýdek-Místek musí po ne úplně povedeném vstupu do sezony zabrat, důležitý bude i tenhle víkend. V sobotu i v neděli čekají Frýdek-Místek hned dva domácí zápasy s tabulkovými konkurenty, nejprve proti Benátkám a pak proti Kolínu. Je zatím otázkou, zda Šedivý do některého z těchto zápasu nenaskočí.

"Vím, jaká je moje úloha. Musím sbírat body a pomáhat svou hrou především Frýdku-Místku. Proto jsem i z kabiny Ocelářů jejich výkony sledoval. Minulý týden jeden zápas kluci vyhráli, snad nás to nakopne," říká Šedivý.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice