Opět jsme to byli my, raduje se Erik Hrňa

30.12.2020 · Daniel Ježek
Poslední utkání roku 2020? Dvoubodové vítězství na ledě Zlína. Oceláři se po prohře v Olomouci herně zvedli a na stadionu Luďka Čajky vybojovali další body do tabulky. Spolu s tříbodovým Martinem Růžičkou se o vítězství nejvíce postaral Erik Hrňa, který dvakrát napnul síť zlínské branky.

Po minulé prohře v Olomouci dva body ze Zlína. Jak hodnotíš tento duel?

Už po minulém zápase jsme si k naší hře něco řekli. Musíme hrát mnohem důrazněji, více se tlačit do brány. Jít po hlavě do brankoviště, když nám tam nepadají krásné góly. Dnes se nám to celkem dařilo, jenom škoda, že nemáme tři body. Za předvedenou hru jsme rádi, získali jsme dva body. Ceníme si hlavně toho, že jsme to opět byli my.

V zápase jsi dal dvě branky, obě v přesilovce.

Přesilovek jsme měli dost, bylo tam pět na tři i čtyři na tři, Káša (Libor Kašík) to ale výborně pochytal. Škoda, že jsme ještě jednu branku nepřidali a neodvezli si tři body. Ještě není konec sezóny, ale doufejme, že budeme vítězní i v novém roce. Ceníme si hlavně týmového pojetí a přístupu k zápasu. Sice z toho byly jen dva body, to utkání bylo z naší strany dobře odehrané.

FOTO: Zlín Press Jiří Zaňát.

V první třetině jste přečkali nepříjemnou situaci, kdy domácí měli dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

K tomu se nemůžu vyjadřovat, byly tam ale nějaké fauly. Bohužel jsme tím Zlínu dali vyrovnávající branku. Je toho škoda, protože jsme utkání měli dobře rozehrané. Bohužel jsme šli na dva minuty do tří. Tohle je strašně těžké na bránění, naštěstí dali jen jeden gól.

Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh ročníku?

Začátek jsme měli suprový, bohužel přišel menší útlum v posledních čtyřech zápasech. Nemohli jsme hrát tak, jak bychom chtěli, nebo spíš nám to nešlo. Zase jsme se vrátili k poctivé hře, z toho pak budou přicházet i pěkné branky. Teď se hlavně musíme soustředit na poctivou hru v obraně, hrát důrazně, pak ty pěkné branky opět přijdou.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno