Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Parádní hokej šestých tříd: Takový byl Frozen Cup 2022!

14.11.2022 · Adam Sušovský
Nádherný hokej, spousta krásný emocí a velká zkušenost do další kariéry. Tak hodnotí třinecký Frozen Cup, víkendový turnaj pro hráče šestých tříd, všichni zúčastnění aktéři. Oceláři na domácím prestižním podniku obsadili třetí místo. "Na emoce na střídačce po posledním vítězném zápase jen tak nezapomenu," říká trenér třineckých talentů Jan Mikš.

Už čtvrtý ročník má za sebou oblíbený Frozen Cup, hokejový turnaj šestých tříd pořádaný v Třinci. I letos Mini WERK ARENA viděla parádní hokejové boje, spoustu emocí i radosti v tvářích mladých sportovců. Třinečtí Oceláři na velmi kvalitně obsazeném turnaji obsadili krásné třetí místo.

"Byla to pro nás dobrá zkušenost. Už jen to, na jaké soupeře jsme narazili ve skupině. Mladá Boleslav, Slavia i Slovan Bratislava hrají na tuhle věkovou třídu kvalitní hokej, úplně excelentní," říká hlavní trenér třineckých šesťáků Jan Mikš. 

Los turnaje tak vylosoval Ocelářům mimořádně těžkou skupinu, ze které všechny čtyři týmy v play off postoupily do bojů o medaile. Turnaj, který se v Mini WERK ARENĚ hrál od pátku do neděle, nakonec domácí mladící zakončili s bronzovou medailí na krku. 

"Ve čtvrtfinále jsme narazili na Košice, v zápase jsme prohrávali, ale dokázali jsme skóre otočit," vypráví nadšeně domácí kouč. "Kluci dokázali zahrát i pod tlakem, taky v semifinále hráli parádní hokej. Dokázali se svou hrou dostat na úroveň těch nejlepších týmů. Na Boleslav to v semifinále nestačilo, Slovan už jsme v bitvě o bronz porazit dokázali. Tenhle zápas považuju za zatím nejlepší výkon našeho týmu v sezoně. Ty emoce na střídačce na konci byly neskutečné, budu si to dlouho pamatovat," dodal Mikš. 

A přesně o to jde... Turnaj si užili jak mladí hráči přímo na ledě, tak jejich rodiče a nejbližší příbuzní. Ti domácí Oceláře vydatně podporovali v hledišti a pomáhali i s organizací turnaje, klub HC Oceláři Třinec má i díky jejich přispění velmi hezkou zpětnou vazbu od ostatních zúčastněných. "Zástupci ostatních týmů nám hned po turnaji říkali, že jestli budeme tenhle turnaj pořádat i příští rok, rádi přijedou znovu," líčí Mikš. 

Trenér Třince má za to, že právě takové zápasy dokáží mladé hokejisty, kteří ještě nehrají celostátní soutěž, posunout dál. "Hrál se tady krásný hokej šestých tříd, zápasy byly rychlejší, hokejovější. Tady v okolí hrajeme buď velmi tvrdý hokej, nebo je rozdíl v kvalitě mužstev příliš velký. Během víkendu museli jít mladí Oceláři na doraz," dodává Mikš.

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

1. HC Slavia Praha

2. BK Mladá Boleslav

3. HC Oceláři Třinec

4. HC Slovan Bratislava

5. HC Sparta Praha

6. HC Hvězda Praha

7. Mountfield HK

8. HC Košice

Čtvrtý ročník mezinárodního turnaje Frozen Cup pro hráče 6. tříd se v Třinci konal i díky dotaci ze strany Moravskoslezského kraje.