Patrik Švančara: Nájezdy mi nevadí, Jobas se v nich vyžívá

06.04.2022 · Šárka Kolková
Junioři uspěli ve čtvrtém utkání semifinále. Oceláři sice třikrát ztratili těsný náskok, nakonec si ale došli pro vítězství 4:3 v nájezdech a snížili stav série na 1:3. Výborným výkonem se prezentoval brankář Patrik Švančara, který si připsal 46 úspěšných zákroků a 10 zneškodněných nájezdů.

Ve čtvrtém utkání semifinále museli junioři bezpodmínečně vyhrát. A to se nakonec také povedlo. Mladí Oceláři sice hned třikrát ztratili těsný náskok, v nájezdech si ale došli pro první vítězství. A to znamená, že série bude v sobotu pod Ještědem pokračovat. "Myslím si, že oproti minulým zápasům to bylo skvělé a mělo to tempo. Zasypali jsme je střelami a nebezpečnými šancemi. Potvrdili jsme, že jsme byli v zápase lepším týmem," prohlásil brankář Patrik Švančara.

I třinecký gólman ale musel dávat neustále pozor a v třetí třetině čelil jednomu z klíčových momentů zápasu. Liberecký junior Gajda se dostal do samostatného úniku, ale z ofsajdu. Patrik Švančara ovšem v krizové situaci tým podržel. "Soustředil jsem se na něj a předvídal jsem, co udělá."

Podruhé v této sérii se tak stalo, že zápas musely rozseknout až samostatné nájezdy. V těch kralovali oba gólmani, spokojenější byl ale nakonec třinecký maskovaný muž. "Nájezdy mi nevadí, nejsem při nich nějak nervózní. Zachovávám chladnou hlavu. Soustředím se na hráče a na to, co v danou chvíli udělá," pronesl upřímně.

Rozhodující moment přišel až ve dvanácté sérii. Zatímco Patrik Švančara nájezd libereckého obránce zneškodnil, brankář Tygrů po bekhendové kličce Jonáše Jobánka kapituloval. "Jobas se v tom vyžívá, pořád zkouší nějaké kličky. Teď se to zúročilo a my jsme za to jen rádi," prozradil strážce třinecké svatyně.

Svěřenci trenéra Reného Muchy ale dál zůstávají v nezáviděníhodné situaci. Série se do Liberce vrací za stavu 1:3 a v sobotu tak mladí Oceláři budou čelit dalšímu mečbolu soupeře. S jakým cílem hráči s drakem na hrudi k pátému zápasu vyrazí? "Chceme za každou cenu uspět a vrátit sérii pod Javorový," zakončil Patrik Švančara.