Pět set bodů? Více mě těší výhra, říká Růžička

28.02.2020 · Daniel Ježek
Martin Růžička v devětačtyřicátém kole prožil skvělý večer. Třinecký snajpr v Olomouci zapsal dva kanadské body, čímž se přehoupl přes hranici pěti set získaných bodů v české nejvyšší soutěži. Nejlepší hráč Slezanů proto mohl být na pozápasovém rozhovoru spokojený.

Pět set bodů v extralize, je to velký milník? Jaký byl zápas s Olomoucí?
Na osobní statistiky nekoukám, máme před play off. Chtěli jsme urvat nějaké body, že se povedly tři, tak to je super. Pět set bodů je velký milník, jsem za něj rád. Aktuálně mě ale více těší týmová výhra. Utkání totiž bylo velice těžké, v Olomouci se nikdy nehraje lehce a pro nás to byla super příprava před play off. Domácí nám nedali ani metr zadarmo, hráli výborně. My si tu výhru museli zasloužit. Celý tým hrál kompaktně, hodně jsme se podporovali.

Domácí v první třetině vyrovnali, gól ale neplatil. Jak jsi to viděl?
Abych řekl pravdu, tak jsem to viděl tak nějak zběžně. O přestávce jsme se o tom bavili a prý tam byl krosček na Koubu (Jakub Štěpánek, pozn. red.) ještě před tou brankou. Jednalo se o nedovolené bránění, gól tedy nemohl platit. Venca to ze střídačky viděl nejlépe, o výzvu si řekl.

Jak těžké bylo v závěru ubránit těsné vedení?
Oni už museli tlačit, samozřejmě to bylo hodně složité. Domácí nahazovali kotouče na bránu, kde se to může jakkoliv odrazit od brusle, nohy, zadku. S vypětím všech sil jsme to ubránili a získali tři body.

Hráli jste s velkým nasazením, byl to záměr?
Když něco vypustíte, tak se to těžko nahrazuje. Řekli jsme si, že chceme urvat body a připravit se na play off. Na umístění úplně nekoukáme, samozřejmě bychom rádi začínali doma. Čekají nás ještě tři zápasy, na ně se poctivě připravíme, protože nás nečekají snadní soupeři.

Hráli jste v bílých dresech, což venku není obvyklé.
Když jsme přišli, tak jsem na to překvapeně koukal. Domácí měli nějakou akci a hráli ve speciálních dresech, proto jsme měli bílé. Trochu jsme byli překvapení, nic to ale neměnilo.

Přijelo hodně fanoušků, cítili jste jejich podporu?
Jsme velmi rádi, že se přijeli do Olomouce na nás podívat a já jim velmi děkuji za podporu. Byli opravdu výborní, stejně tak domácí fanoušci, kteří zde umí vytvořit dobrou kulisu. Atmosféra byla výborná, za to divákům děkujeme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary