Pokračuje CHL: Oceláři poměří síly s Lausanne!

08.10.2019 · Martin Stebel
Extraligové boje alespoň na chvíli utichnou, nastal nejvyšší čas, ukázat své schopnosti na evropské hokejové scéně! Ve středu 9. října od 17:00 hodin sehrají Oceláři další utkání v rámci Champions Hockey League. Aktuálně druhý tým skupiny D vyzve na svém ledě tabulkového lídra ze švýcarského Lausanne. Ve WERK ARENĚ byste proto rozhodně neměli chybět!

Lausanne HC

Bronzový tým švýcarské ligy dosáhl v minulé sezoně ve své soutěži na medaili po více než padesáti letech. Klub z frankofonní části Švýcarska, který leží u Ženevského jezera, má přitom bohatou historii (začátek organizace se totiž píše od roku 1922). Tým ze 135 tisícového města hraje Champions Hockey League vůbec poprvé a vede si zatím výborně. Ze čtyř dosavadních zápasů hned třikrát vyhrál a s osmi body aktuálně vede tabulku skupiny D.

V Lausanne se v příštím roce koná světový šampionát IIHF a při této příležitosti byla ve městě vybudována nová hala, která nese název Vaudoise aréna (kapacita 9600 míst). Symbolická kolaudace moderního stánku proběhla v závěru září, kdy domácí ekipa v generálce na start NHL zdolala Philadelphii Flyers 4:3.

Mužstvo pod vedením bývalého skvělého finského útočníka Ville Peltonena si v současné době nepočíná špatně ani ve švýcarské nejvyšší soutěži. V sobotu Lausanne porazila před vlastním publikem Ambri-Piottu 3:1. Po devíti odehraných kolech má na svém kontě pět výher, čtyři porážky a v tabulce Nation League figuruje na solidním čtvrtém místě.

Kanadskému bodování v Lize mistrů po čtyřech odehraných zápasech vévodí Christoph Bertschy. 25letý útočník, který tři sezony hrál NHL v Minnesotě, zatím posbíral dva góly a dvě nahrávky. Po třech trefách zkompletovali dva hráči - kanadský šikula Josh Jooris a také Yannick Herren. K produktivitě obránců nejvíc přispívá Lukas Frick (1+3). Zajímavá situace panuje v brankovišti, kde velmi podobný prostor dostávají dva gólmani - Tobias Stephan zatím odchytal 128 minut, jeho kolega Luca Boltshauser absolvoval v letošní CHL 125 minut.

Minulé utkání Lausanne v CHL:

Neděle 8. září: HC Lausanne - Pelicans Lahti 4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0) po s.n. (2:0).

Branky a nahrávky: 25. Herren (Froidevaux), 49. Emmerton (Frick, Bertschy), 56. Jooris, rozh. náj. Herren – 18. Vartiainen (Merelä), 32. Aaltonen, 60. Mankinen.

Sestava HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Junland, Heldner, Frick, Lindbohm, Grossmann, Nodari, Oejdemark – Kenins, Jooris, Bertschy – Leone, Jeffrey, Vermin – Almond, Emmerton, Moy – Antoinetti, Herren, Froidevaux – Traber.

Zbrusu nový stánek hokejistů z Lausanne - Vaudoise arena. Právě tady bude hrát česká reprezentace zápasy v základní skupině MS 2020. Foto: lausannehc.ch

Po dvou porážkách na úvod základních skupin letošní Champions Hockey League to s nadějemi na postup do vyřazovací fáze nevypadalo příliš růžově. Jenže úřadující extraligoví mistři domácí odvety proti Lahti a Minsku zvládli na výbornou, na základě čehož poskočili na druhé a tedy průběžně postupové místo. Nyní je však nečeká žádná lahodně-slaďoučká švýcarská čokoláda, ale mimořádně tvrdý helvétský oříšek.

Dres TOP SCORER si pro středeční utkání oblékne Tomáš Marcinko, kterému se daří bodovat nejen v české extralize, ale také v rámci CHL, kde ve čtyřech zápasech dosud nasbíral dva góly a tři asistence. Oceláři budou hodně spoléhat také na produktivního Matěje Stránského, jenž má bilanci 1+3. Třinecké obraně bohužel nepomůže zdravotně stále indisponovaný Tomáš Kundrátek (1+3). Mezi tři tyče se proti Lausanne pravděpodobně postaví Petr Kváča (87,18 %), ale dobrou zprávou je, že do plného tréninkového procesu se již vrátil rekonvalescent Patrik Bartošák.

"Jsou to rozhodující zápasy, hlavně ten středeční domácí bude nesmírně důležitý. Musíme si vytvořit dobrou pozici do posledního zápasu u nich. Že nedávno doma porazili v přáteláku Philadelphii? Jasně. Já ale doufám, že je ve středu doma porazíme a pak si budeme moci říkat, že jsme rovněž lepší než Philadelphia," řekl s úsměvem na tváři po nedělním extraligovém utkání střelecky potentní Matěj Stránský.

Minulé utkání Ocelářů v CHL:

Neděle 8. září: Oceláři Třinec - Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0).

Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. M. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. D. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) – 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev).

O zápase:

Termín utkání: středa, 9. října 2019, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: SPORT1 TV