Preview: Junioři budou hostit dva východočeské rivaly

16.01.2020 · Dominik Stošek
Juniory čeká náročný víkend. V pátek se střetnou s Pardubicemi (utkání začíná v 18:00) a v sobotu s lídrem tabulky Hradcem Králové (start v 12:00). Domácí dvojzápas se rozhodně neobejde bez podpory vašich dlaní a hlasivek, proto si nenechte tyto kvalitní zápasy ujít a přijďte naše juniory podpořit!

Naší dvacítce se podařilo do nového roku vstoupit úspěšně. Z prvních dvou venkovních utkání si Oceláři přivezli cenných šest bodů, když porazili nejprve Jihlavu (5:1) a nakonec po vyrovnaném souboji také brněnskou Kometu (3:2). V utkání proti Jihlavě se našim hráčům podařilo otočit stav z 0:1 na 5:1, dvougólový střelec Marek Havránek a tříbodový Nico Geidl (2+1) patřili k nejdůležitějším aktérům tohoto obratu. Naopak na jihu Moravy exceloval gólman Tomáš Suchánek, jenž pochytal neskutečných 49 střel soupeře a zaznamenal 96% úspěšnost. Po dvou venkovních vítězstvích však přišly také dvě venkovní porážky. Junioři nejprve podlehli v moravskoslezském derby Vítkovicím (2:4) a následně v repríze loňského finále nestačili na pražskou Spartu (3:6). Poslední utkání odehráli junioři na ledě pražské Slavie, kde se střelecky i bodově rozvášnil Tomáš Krč (3+1). Pro něj se tak jednalo o první hattrick v dresu Ocelářů. "K úspěšnému výkonu mi pomohl celý tým. Kluci mě vždy našli ve správnou chvíli a pak už člověk potřebuje trochu štěstí, aby puk skončil v brance," reagoval Krč. Oceláři vyhráli po velice vyrovnané hře (5:4), mimo jiné zde také střelil svou první branku aktuální sezony David Dobša, a v tabulce tak odskočili Slavistům na rozdíl pěti bodů.

Pardubice na rozdíl od Ocelářů do nového roku vstoupily porážkou, když prohrály na ledě Plzně 2:4. Na jejich pohodě se to ale nijak nepodepsalo a v následujícím utkání na západě Čech urvali výhru v Karlových Varech (2:1). Dynamo vyhrálo jak východočeské derby (4:3 po samostatných nájezdech), tak i zbylé tři domácí duely a aktuálně má na svém kontě pět výher v řadě. Na svém ledě si Pardubice poradily s Libercem (5:1), Mladou Boleslaví (4:2) a také Chomutovem (4:0). Východočeši se aktuálně nacházejí na třetí příčce a vynikají hned v několika statistikách. Dynamo sehrává perfektně přesilové hry s využitím 21,9 %, ale výborně brání také své oslabení (91 %). V těchto dvou důležitých statistikách jsou nejlepší ze všech devatenácti týmů ligy a navíc společně s Vítkovicemi patří k nejméně trestaným celkům soutěže. Naposledy se Dynamo s Oceláři utkalo na svém ledě v listopadu minulého roku a vybojovalo dva body po výhře v prodloužení.

Mountfield HK

Hradec je bezpochyby aktuálně nejlepším celkem celé soutěže, druhá Plzeň na něj ztrácí sedm bodů. Vyčnívá především v útočné síle, ale také v obraně a brankovišti. Královéhradečtí hráči jsou ve formě a dokazují to také výsledkově. Mountfield totiž dokázal bodovat v jedenácti zápasech v řadě, a především díky tomuto faktu dominuje celé soutěži. Z posledních deseti zápasů ztratil pouze šest bodů, když podlehl Slavii a Pardubicím po samostatných nájezdech (oba 3:4) a Spartě (3:4) po prodloužení. Hravě si ale pohrál s Chomutovem (7:2), Mladou Boleslaví (5:2) a dokonce i Plzní (5:1). Naposledy se Hradec s Oceláři střetl na svém ledě v listopadu minulého roku a vyhrál 5:2.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno