Preview: Juniorka i dorost se znovu představí pod Javorovým

05.03.2020 · Jakub Kotajny
Také v aktuálním týdnu se v Třinci odehrají dva zápasy ELIOD Extraligy dorostu a jeden zápas DHL Superpoháru juniorů. Čtvrteční večer se ponese ve znamení juniorského hokeje, v Mini WERK ARENĚ se svěřenci Jiřího Juříka poperou o tři body s Hradcem Králové. Dorost nejprve v pátek přivítá Liberec, v neděli do WERK ARENY zavítají Karlovy Vary.

JUNIORKA

Třineckým juniorům zatím DHL Superpohár vychází na jedničku. Mladí Oceláři dosud prohráli jen dvakrát, jednou v základní hrací době a jednou až v samostatných nájezdech. Zbylé čtyři utkání dokázali Oceláři ovládnout a s jedenácti body vedou skupinu C. Poslední duel odehráli třinečtí junioři v Jihlavě, kde domácí celek rozstříleli 8:1. Hattrickem se v tomto utkání blýskl slovenský útočník Adam Stránský. Třinec má mezi trojkou nejproduktivnějších hráčů hned dvě jména: 12 bodů mají na svém kontě Marek Havránek (5+7) a Michal Matiaško (8+4). Jedničkou v brance Ocelářů je pro DHL Superpohár Patrik Švančara, který si po pěti odchytaných zápasech drží obdivuhodnou úspěšnost 95,98 %!

Mountfield HK

Hradečtí junioři po výhře turnaje O Pohár DHL usnuli na vavřínech a po šesti zápasech jim patří poslední příčka skupiny C. Poslední pozice sice nezní zrovna nejlépe, Mountfield však na vedoucí Oceláře ztrácí pouze tři body a je tak možné, že se pořadí ještě pořádně zamíchá. Poslední utkání odehrál Hradec na domácím ledě s Libercem, se kterým po šedesáti minutách hry padl 1:5. Nejproduktivnějším hráčem Hradce je se sedmi kanadskými body Petr Poppel (2+5). Nejlepším gólmanem Mountfieldu je se čtyřmi odchytanými duely Daniel Dvořák, který se pyšní úspěšností vyšší než jednadevadesát procent. Utkání třinecké juniorky s Hradcem začíná v Mini WERK ARENĚ úderem osmnácté hodiny.

DOROST

Dorostenci z Třince zatím v klidu okupují čtrnáctou příčku skupiny O pořadí v play-off, na svém kontě mají pětatřicet bodů a před patnáctou Kometou tak drží náskok pěti bodů. Poslední utkání odehráli mladí Oceláři na domácím ledě s Kladnem, na které nestačili 0:9. Nejproduktivnějším třineckým dorostencem je Servác Petrovský s třiatřiceti kanadskými body (25+8). Jedničkou v brankovišti je pak Matěj Halouzka s pětadvaceti odchytanými zápasy a úspěšností osmaosmdesát procent.

Bílí Tygři Liberec

Liberec je na tom o něco lépe, na svém kontě má padesát bodů a pohybuje se v horní polovině tabulky. Poslední utkání odehráli Bílí Tygři na domácím ledě se Zlínem, kterému podlehli 2:4. Nejproduktivnějším Severočechem je s třiačtyřiceti kanadskými body Tomáš Trunda (17+26). Brankářskou jedničkou Liberce je Daniel Král, který zatím odchytal jednadvacet duelů a pyšní se úspěšností větší než devadesát procent. Utkání dorostu s Bílými Tygry začíná ve WERK ARENĚ v pátek v 15:00.

Energie Karlovy Vary

Energetici jsou na tom ze všech zmíněných týmů nejlépe, s rovnými šedesáti body jim patří druhá příčka ve skupině O pořadí v play-off. Karlovy Vary jsou po třiceti odehraných duelech nejméně trestaným celkem, na svém kontě mají 262 minut. Poslední utkání odehráli Energetici na domácím ledě s Kometou, kterou zdolali 7:2. Nejproduktivnějším Západočechem je Ľubomír Kupčo, který ve čtyřiatřiceti zápasech získal sedmapadesát kanadských bodů (29+28). Jedničkou v kleci Varů je Matěj Kubát, který po sedmnácti odchytaných zápasech drží úspěšnost zákroků na hodnotě necelých devětaosmdesát procent. Utkání mladých Ocelářů s Energetiky začíná v neděli ve WERK ARENĚ od 13:00.

Mladé Oceláře v sezóně 2019/2020 podporuje také Moravskoslezský kraj.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno