Preview: Juniory čeká Salcburk, dorostenci bojují o pořadí v play off

26.11.2019 · Jakub Kotajny
Poslední listopadový týden přinese pod Javorový hned trojici mládežnických duelů. Junioři v pátek proti rakouské akademii zakončí svou domácí pětizápasovou sérii, dorost čeká druhý stupeň ELIOD Extraligy. Do WERK ARENY zavítá nejprve Mladá Boleslav, o den později se ve svatostánku třineckého hokeje představí Piráti z Chomutova.

Juniorka

Mladí Oceláři zakončí poslední podzimní měsíc na domácím ledě. Po vítězství nad Bílými Tygry a prohře s Boleslaví se svěřenci Jiřího Juříka postaví Red Bullu Salcburk a budou tak mít šanci oplatit hokejistům z Rakouska porážku ze samotného začátku sezóny. Poslední vzájemný duel těchto celků se odehrál 15.9. na ledě Salcburku, kde Oceláři podlehli po gólech Hänelta, Ehama, Szubera a Pronina 5:0. Poslední utkání odehrál Třinec na domácím ledě s Mladou Boleslaví, které podlehl 4:6. Úvodních dvacet minut sice Oceláři gólově ovládli, ve zbytku zápasu však branku vsítit nedokázali a museli se tak smířit s jedenáctou prohrou v sezóně. Nejproduktivnějším Ocelářem je se šestnácti body Marek Havránek, který se pyšní průměrnou úspěšností jednoho bodu za zápas. Jedničkou v brankovišti Třince je se čtrnácti odchytanými duely Patrik Švančara, jehož úspěšnost dosahuje téměř 92%.

EC Red Bull Salcburk

Red Bull po odchodu tahounů Peterky s Hedem zatím svého kanonýra hledá. Nejproduktivnější duo Salcburku - Jakub Borzecki (6+10), Danjo Leonhardt (2+14) získalo ve 20 odehraných zápasech celkem 32 bodů, ani v brankovišti Red Bullu však jasnou jedničku nenajdeme. Do turnaje už v dresu Salcburku zasáhla šestice gólmanů, nejvíce utkání odchytal Christopher Niklas Kolarz, jeho úspěšnost však nedosahuje ani 89%. Rakušanům aktuálně patří čtrnáctá příčka, vítězství v duelu proti Ocelářům by je však mohlo posunout mezi desítku nejlepších. Poslední utkání odehrál Salcburk na domácím ledě s Jihlavou, kterou deklasoval 5:1, stejně tak si o den dříve hráči Red Bullu poradili s Kometou, tu porazili pětibrankovým rozdílem. Pokud chcete přijít mladé Oceláře podpořit, utkání se Salcburkem začíná úderem páteční 18 hodiny v mini WERK ARENĚ.

Dorost

Na rozdíl od juniorů se dorostenci představí pod Javorovým hned dvakrát. Po skončení skupinové fáze extraligy budou mladí Oceláři měřit síly s týmy z celé republiky, hned v pátek čeká dorostence Mladá Boleslav a v sobotu se na třineckém ledě představí Piráti. Třinecký dorost zakončil své účinkování ve skupině Východ vítězstvím proti Kometě, díky kterému se alespoň bodově dotáhl na čtvrtý Zlín a vydobyl si tak patnáctou postupovou pozici do skupiny o pořadí v play off. Pokud se poohlédneme za ocelářskou stopou ve skupinové fázi, asi nejvýraznější oporou se stal Filip Hrůzek. Z pozice beka posbíral osmnáct kanadských bodů, což je druhý nejlepší výsledek z celé soutěže. Obránce, který již zasáhl i do turnaje O Pohár DHL, se však i nechvalně zapsal mezi nejtrestanější hráče, na svém kontě má už 68 trestných minut! Pokud se podíváme na nejproduktivnější Oceláře, spatříme na první příčce Serváce Petrovského, který v patnácti duelech dokázal vsítit čtrnáct branek a na další čtyři přihrál. Podtrženo, sečteno - 19 kanadských bodů pro tohoto slovenského šikulu. Za ním následuje s osmnácti kanadskými body již zmíněný Hrůzek, třetí příčka v tabulce produktivity náleží Petru Przybylovi, ten má na svém kontě 17 bodů (5+12). Gólmanskou jedničkou je Matěj Halouzka, který má po patnácti odchytaných duelech úspěšnost necelých 89%.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři jsou na tom po skupinové fázi o něco lépe, ve skupině Střed skončili na druhé příčce za královehradeckým Mountfieldem. Z celkových 39 bodů se jim povedlo hned 21 vybojovat na ledě soupeřů a do Třince tak bezpochyby zavítají s chutí zvítězit. V listopadu se však Mladé Boleslavi příliš nevede, ze čtyř duelů ovládla jen polovinu, v tom posledním navíc nestačila na domácím ledě na Tábor, se kterým prohrála 4:6. Bruslaři se prezentují především velkým množstvím střel, v průměru na gólmana soupeře téměř vyšlou 39 pokusů, úspěšnost těchto střel však nedosahuje ani deseti procent. Nejproduktivnějším Bruslařem je s 26 kanadskými body Vojtěch Polák (10+16), za ním následuje s 23 body Oskar Haas (8+15). Jedničkou v brankovišti Boleslavi je Oliver Šatný, který během čtrnácti duelů nabyl téměř 91% úspěšnost svých zákroků. Přijďte podpořit dorostence v další fázi extraligy, utkání proti Mladé Boleslavi začíná ve WERK ARÉNĚ v pátek o půl šesté!

Piráti Chomutov

Severočeši si ve skupině Západ počínali obdobně jako mladí Oceláři ve skupině Východ. Se ziskem 33 bodů se Piráti dostali na pátou pozici, jen dva body za Kladno. Ani Chomutov však v tomto měsíci nijak nezářil, ze čtyř zápasů dokázal vyhrát pouze jednou, a to 5:4 v Karlových Varech. Poslední duel prohrál Chomutov s kladenským PZ 1:2 po prodloužení a nebýt tohoto zaváhání, připadne Pirátům ve skupině Západ čtvrtá pozice. Střelecky v dresu Chomutova září patnáctiletý Jiří Kulich, který ve čtrnácti duelech nasázel devatenáct branek a dvanáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším Severočechem je s devatenácti kanadskými body Tadeáš Svoboda (8+11). Gólmanskou jedničkou je Lukáš Malant, který má po třinácti duelech téměř 90% úspěšných zákroků. Pokud ještě nevíte, co se sobotním odpolednem, zápas dorostu s Piráty, který ve WERK ARÉNĚ začíná úderem 16 hodiny, je skvělou volbou!

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice