Příprava pokračuje, Oceláře podruhé otestuje Brno

19.08.2019 · Martin Stebel
Start sezony se kvapem blíží a je zcela zřejmé, že nejlepší tým minulého extraligového ročníku chce být znovu v optimální formě a v co nejlepším psychickém rozpoložení. V úterý 20.8. Oceláře podruhé v rámci přípravného cyklu prověří tým brněnské Komety. Utkání v DRFG aréně má svůj začátek v 18 hodin.

Z kabiny Komety

Tři výhry, jedna porážka. To je dosavadní bilance Brna v letošní letní přípravě. Svěřenci trenéra Petra Fialy doma postupně zdolali Trenčín, České Budějovice a naposledy díky dvěma zásahům v první třetině přetlačili skromným výsledkem 2:0 také Olomouc. Jediný neúspěch tak přišel během minulého týdne na ledě Ocelářů, kterým Jihomoravané v téměř nejsilnější sestavě podlehli 2:5. Odveta se nyní koná v moravské metropoli a lze předpokládat, že bílo-modří budou chtít předvést daleko koncentrovanější výkon. Kometa změří síly s Oceláři brzy i v ostrém extraligovém souboji. Vzájemné střetnutí totiž bude na programu hned v rámci 2. kola, kdy v neděli 15. září oba týmy zkříží hokejky před kamerami ČT Sport.

"Odehráli jsme velice slušnou první třetinu, kdy šlo vidět, že jsme nějakou dobu na ledě, že nám fungují kombinace. Ve druhé části jsme měli tři vyložené šance na 3:0, které jsme nedali. Od desáté minuty druhé třetiny nebyla naše hra dobrá, bylo tam moc ztrát puků na útočné modré čáře. Něco jsme si k tomu řekli a třetí třetina už byla z naší strany dobrá. Vzhledem k tomu, že oba gólmani chytali výborně, je výsledek spíše fotbalový," hodnotil poslední duel proti Olomouci asistent hlavního trenéra brněnského mužstva Kamil Pokorný.

Minulé přípravné utkání:

15. srpna 2019: HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:0 (2:0, 0:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 8. Mueller (Bartejs), 15. Kucsera (Bartejs).
Sestava Brna v posledním zápase: Vejmelka – Baranka, Němec, Malec, Bartejs, Gulaši, Kowalczyk, Svozil – Zaťovič, Holík, Mueller – Orsava, Hruška, Kucsera – Jenyš, Kusko, Kratochvíl – Kunc.

Z kabiny Ocelářů

Třinecký kolektiv čeká poslední přípravný týden před začátkem ostré soutěžní sezony. V úterý Brno, ve čtvrtek doma Olomouc. Poté už bude na programu cestovatelsky a logisticky náročný trip v rámci Ligy mistrů do Lahti a Minsku. Trenérský štáb ve dvou zápasech přípravy vyzkoušel několik variant v sestavě a nabral mnoho cenných poznatků na téma aktuální formy jednotlivců. I pro úterní klání v DRFG aréně šéfové střídačky s největší pravděpodobností zvolí hru na tři kompletní pětky a teprve v generálce na CHL proti Hanákům bude k vidění širší sestava.

"Zápas proti Kometě byl naprosto odlišný. Brno má víc zkušených hráčů, kteří podrželi puk, nebyl to tak ulítaný hokej jako proti Frýdku. Ti ukázali velmi bruslivou hru, dělali nám občas velké problémy," porovnal stručně minule dva přípravné duely brněnský rodák, aktuálně však třinecký zadák Filip Haman, který dostal důvěru v obou dosavadních letních "přátelácích". Zahraje si během úterý mladý defenzor také v městě, kde v klubu s názvem Warrior učinil své první hokejové krůčky?

Minulé přípravné utkání:

15. srpna 2019: HC Frýdek-Místek - Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3).
Branky a nahrávky: 20. Kalus (Klimša) – 40. Růžička (Vrána), 44. Haman (M. Kovařčík), 54. Růžička (Dravecký), 60. Růžička.
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Bartošák (Kváča) – Musil, Galvinš, Doudera, Kundrátek, Haman, Adámek M. – Dravecký, Vrána, Růžička (A) - Hrehorčák, Kovařčík M., Kovařčík O. - Adamský (C), Hladonik, Kofroň - Kvasnica.

O zápase:

Onlajn přenos: onlajny.com
Termín utkání: úterý, 20. dubna 2019, 18:00
Místo utkání: DRFG aréna, Brno.