První přípravný test: Oceláře prověří Brno

12.08.2019 · Martin Stebel
Dlouhé čekání je u konce, hokejové emoce ožívají. Fanoušek Ocelářů bude mít v úterý možnost znovu vidět své oblíbence v akci. V rámci úvodního střetnutí letní přípravy mistrovský celek vyzve další elitní tuzemský klub - brněnskou Kometu. Zahajovací buly bude ve WERK ARENĚ vhozeno v 17:00 hodin.

Z kabiny Komety Brno

Jihomoravané po loňském konci v semifinále play-off udělali v kádru pár důležitých změn. V kolonce odchodů figuruje několik interesantních jmen - pod Špilberkem už nebudou působit například Bedřich Köhler, Michal Barinka, Zbyněk Michálek. Konec kariéry ohlásila brněnská legenda a dlouholetý kapitán Leoš Čermák. V Brně aktuálně rezonuje téma Alexandre Mallet. Kanadský útočník po vzájemné dohodě skončil a v těchto dnech si hledá nové angažmá.

Kometa už tradičně byla velmi pilná a aktivní ohledně získávání letních posil. Z Vítkovic přišel ofenzivní tandem Jakub Lev-Lukáš Kucsera, na další spolupráci se domluvil také ostřílený Tomáš Plekanec, pokračovat by měl rovněž Martin Erat. Defenzivní řady zcela jistě vyztuží navrátilec ze zámoří Filip Pyrochta. Už nyní lze tedy prognózovat, že také letos bude v extralize Brno patřit k úzkému okruhu favoritů na příčky nejvyšší.

Dvě přípravné konfrontace = dvě výhry. To je současná bilance svěřenců hlavního trenéra Petra Fialy, který na střídačce převzal pravomoce po Liboru Zábranském, jenž se z pozice majitele bude nově věnovat především strategickému rozvoji klubu. Kometa nejdříve na vlastním ledě zdolala Trenčín 4:1, naposledy modrobílí v divoké přestřelce přetlačili rovněž doma České Budějovice 6:4. V úterý se tedy poprvé v rámci předsezonní přípravy představí na kluzišti rivala. Jak dopadne repríza finále z dubna 2018?

Minulé přípravné utkání:

8. srpna 2019: HC Kometa Brno - HC České Budějovice 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Lev (Bartejs, Orsava), 22. Kucsera, 31. Pyrochta (Bartejs, Holík), 40. Horký (Zaťovič, Lev), 43. Zaťovič (Bartejs), 51. Lev (Němec, Zaťovič), 62. Kucsera (Orsava).
Sestava Brna v posledním zápase: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Gulaši, Němec, Mikyska, Kowalczyk – Plášek, Zaťovič, Lev, Orsava, Holík, Kucsera, Horký, Kusko, Kratochvíl, Mlynář, Snášel, Kunc.

Z kabiny Ocelářů

Extraligoví mistři vyjeli na led k ostrým tréninkům začátkem minulého týdne. Formu ladí nikoliv pouze směrem k extralize, která zvedne oponu v polovině září. Třineckým borcům začíná soutěžní sezona už v závěru srpna, kdy je čeká vstup do letošní edice Champions Hockey League a trip do finského Lahti a běloruského Minsku. Na evropské scéně už v minulosti dokázali velké věci a také letos budou očekávání vysoká. Žádné zásadní turbulence v mistrovském kádru nenastaly, proto lze předpokládat, že také letos budou Slezané disponovat silným a ambiciózním týmem.

Hlavní kouč Václav Varaďa po pondělním tréninku prozradil, že jeho tým půjde do úvodního zápasu přípravy v poněkud omlazené sestavě, ale rozhodně s jasným přáním uspět: "Do každého zápasu jdeme s touhou vyhrát. V minulém týdnu kluci absolvovali zátěžové testy, bylo toho dost. Do zápasu proti Brnu půjdeme se šestnácti hráči do pole, bude to tedy trochu kondičního rázu, v sestavě uvidíme spoustu mladých."

"Očekáváme, že se kluci vydají, chceme je vidět v akci, jsme zvědaví, jak se se silným soupeřem popasují. Ledu teď nemáme moc, chceme kluky vidět v pořádné zátěži, pokud v přípravě hrajete na čtyři lajny, není to vždy ono. Právě proto teď chceme vyzkoušet hru na tři pětky, teprve v generálce na Ligu mistrů, kdy nastoupíme proti Olomouci, nasadíme znovu víc hráčů," vysvětluje před prvním letním testem Václav Varaďa.

O zápase:

Onlajn přenos: onlajny.com
Termín utkání: úterý, 13. dubna 2019, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.

Prodej vstupenek:

1) Jednotná cena vstupenky na přípravu - 50 Kč. Majitelé permanentek na sezonu 2019/20 vstup volný.

2) Přes www.ticketportal.cz – zde budou k dispozici z důvodu stále probíhajícího prodeje permanentek vstupenky pouze na stání.

3) Na pokladnách WERK ARENY – zde budou k dispozici vstupenky na sezení i stání. Prodávat se budou pouze v den utkání od 15:30 h.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary