S Mladou Boleslaví o navýšení náskoku na čele

22.01.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Nedělní odpoledne bude ve znamení zápasu pětačtyřicátého kola. Hráči s drakem na prsou na svém ledě přivítají Mladou Boleslavi, které zatím Slezané ve vzájemných zápasech nepovolili ani jednu branku. Souboj lídra extraligové tabulky s devátým týmem startuje v 15 hodin, přidají Oceláři do své sbírky další tři body?

Sponzorem nedělního utkání čtyřicátého pátého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je společnost Karireal, a.s.

BK Mladá Boleslav

Středočeši odehráli poslední utkání 9. ledna, kdy neudrželi dvoubrankové vedení na ledě Hradce Králové a prohráli 2:5. Následně se v kádru Mladé Boleslavi vyskytlo onemocnění covidem, Bruslaři tak museli do karantény a odložili duely s Karlovými Vary, Zlínem a Kladnem. Na ledě WERK ARENY se tak tým pod vedením Radima Rulíka a Pavla Patery vrátí do zápasového zápřahu po čtrnácti dnech.

V době vynucené herní přestávky byli Bruslaři hodně aktivní na hráčském trhu. Velkou rošádu provedli se zlínskými Berany, kdy se z kádru posledního celku extraligy z hostování vrátil útočník Oscar Flynn, spolu s ním pak v Mladé Boleslavi zakotví obránce Tomáš Hanousek. Opačným směrem naopak putovali Petr Šidlík s Valentinem Claireauxem.

“V případě Oscara spoléháme hlavně na to, že velmi rychle zapadne zpátky do známého prostředí, a že naváže na spolupráci s hráči, které dobře zná. U Tomáše Hanouska pro změnu věříme, že naváže na své působení v Liberci před dvěma roky. Taky jsme hledali obránce-praváka, což Tomáš splňuje,“ řekl sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost k příchodům do týmu.

Poslední utkání Mladé Boleslavi

9. 1. 2021: Mountfield HK – BK Mladá Boleslavi 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
22. Oksanen (Blain, Smoleňák), 35. Lalancette (Pavlík, Kelly Klíma), 37. McCormack (Lalancette, Kevin Klíma), 57. Pavlík (Lev, Oksanen), 59. Lev (Pavlík) – 2. Raška, 11. Lintuniemi (Kelemen).
Sestava Mladé Boleslavi v posledním utkání: Růžička – Bernad, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, Šťastný – Kelemen, Raška, Pospíšil – Lunter, Najman, Kousal – Eberle, Bičevskis, Stránský (A) – Závora.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí překonali nákazu Covidem-19, vrátili se v plné síle do extraligového kolotoče a v předehrávce sedmapadesátého kola s Olomoucí získali další tři body do tabulky. Hráči s drakem na prsou se do tempa dostávali pozvolněji, vyrovnanou bitvu ale ve třetí třetině zlomili na svou stranu.

“Byl to vyrovnaný zápas, my jsme rádi za tři branky, které jsme vsítili. Ve třetí třetině se nám to povedlo udržet. Hosté sice měli nějaký tlak, Mazi nás ale výborně podržel. Za tři body jsme velmi rádi. Byl to první zápas po měsíci, kdy jsme hráli v plné sestavě, takže si vítězství velmi ceníme,“ říkal útočník Marko Daňo po pátečním zápase.

“Ta pauza byla dlouhá a nejistota, co bude a s kým budeme hrát příště, zase nepříjemná. Ale znovu: Tohle nezažíváme jen my sportovci, ale i lidé v běžném životě. Proto je třeba se na nic nevymlouvat a pracovat, chceme vyhrávat zápasy. Protože pak přijde únor a s ním i těžké období,“ dodal Tomáš Marcinko.

Poslední utkání Ocelářů

21. 1. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
23. P. Vrána (Marcinko, Martin Růžička), 47. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 60. Marcinko – 6. Strapáč (Ondrušek, Škůrek).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Marek Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Pátého prosince Oceláři zavítali na led Mladé Boleslavi, domů se hráči s drakem na prsou vraceli se třemi body a vítězstvím 3:0. Třinečtí své góly rozložili rovnoměrně do všech třetin, brankáře Bruslařů překonali Tomáš Kundrátek s Erikem Hrňou, pojistku do prázdné branky pak přidal Marko Daňo. Marek Mazanec podruhé v sezoně vynuloval středočeský tým.

5. 12. 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
10. Kundrátek (Marinčin, A. Nestrašil), 38. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 59. Daňo (Martin Růžička).

Umístění v tabulce 1. 9.
Bilance v TELH 39 zápasů, 24-4-4-7, skóre 125:81, 84 bodů 38 zápasů, 16-3-3-16, skóre 88:99, 57 bodů
Bilance doma/venku 21 zápasů, 12-4-2-3, skóre 66:34, 46 bodů 19 zápasů, 5-1-3-10, skóre 35:58, 20 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-2-0-3, skóre 34:26, 19 bodů 10 zápasů, 4-0-0-6, skóre 25:34, 12 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 výhry 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 46 zápasů, 20-3-0-6-17, skóre 151:125 (52% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 23 zápasů, 12-2-0-2-7, skóre 88:59 (61% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 35 (15+20) Pavel Kousal 27 (11+16)
Nejlepší střelec Martin Růžička 15 Pavel Kousal, Jakub Kotala oba 11
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 20 Pavel Kousal 16
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 16 (8+8) Martin Ševc 14 (3+11)
Nejtrestanější hráč David Musil 33 Martin Pláněk 41
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +13 Martin Pláněk +6
Vítězné góly Martin Růžička 5 Pavel Kousal 3
Góly v přesilovce Martin Růžička 9 Jakub Kotala 7
Body v přesilovce Martin Růžička 20 (9+11) Pavel Kousal 12 (5+7)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák 2 Pavel Kousal 1
Nejvíc gólů v nájezdech Pavel Matěj 100 % (2 proměněné ze 2), Martin Růžička 33 % (2 ze 6) Pavel Kousal, David Šťastný oba 100 % (1 proměněný z 1)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 83 % (5 neproměněných ze 6) Gašper Krošelj 80 % (4 neproměněné z 5)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 118 Pavel Kousal 110
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 21:53 Martin Ševc 20:17
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 29,71 % / 41 / 1. 17,88 % / 27 / 12.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 83,33 % / 3 / 4. 78,13 % / 1 / 11.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 333 / 5. 340 / 7.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 1026 / 1. 565 / 14.