Semifinále pokračuje druhým zápasem, Oceláři hostí Slavii v 18:10

22.03.2011 · Adam Sušovský
Semifinálová série s pražskou Slavii pokračuje odvetným utkáním, které Werk aréna hostí v televizním čase 18:10. Oceláři včera potvrdili roli favorita a nakročili na cestu do finále. I Slavia ale ukázala, že svou kůži nedá lacino. Ani druhé utkání by proto nemělo uniknout vaší pozornosti!

Nádherný vstup, za který Oceláře chválila všechna česká média, se během třetí třetiny proměnil v infarktový závěr uktání. Oceláři v prvních čtyřiceti minutách bezesporu potvrdili své kvality, ale ani oni se nevyhli krátkému hernímu výpadku.

Ten měl na svědomí mohutné dotahování Slavie, která tak znovu ukázala svůj charakter. Z 0:4 dokázala umazat ztrátu tří branek a svůj bojovný talent mohla naplno rozvinout v nabídnuté přesilovce. Tu ale svěřenci trenéra Růžičky hrubě nezvládli, Krenželok fauloval a v následující početní výhodě Ocelářů, dvě minuty před koncem zápasu, rozhodl o výhře Třince 5:3 David Květoň.

To jest stručný sumář včerejšího utkání, které Ocelářům zajistilo vedení v sérii. Dnes se dá ale čekat úplně jiný hokej, a to zejméne ze strany Slavie. "Náš včerejší začátek byl totální katastrofa, v druhém utkání musíme hrát více srdíčkem a nebýt takoví ustrašení," komentoval včerejší nezdar hostů Josef Vašíček, jeden z nejviditelnějších hráčů na ledě, autor první branky Slavie.

"Rozhodně jsme se ale poučili. Máme bojovné mužstvo, které úvodní prohrou získalo další zkušnost. Zjistilo, že se s Třincem dá hrát," upozornil Vašíček.

Ani Třinec v konečném součtu ale nemohl být se svým výkonem spokojený. Velkou kaňkou na fantastickém až exibičním začátku utkání byl jeho samotný závěr. V rozhodnutém utkání se Třinečtí paradoxně museli obávat o výsledek.

"Tohle se nesmí stávat. Dnes nám to ještě vyšlo, ale příště se to vyplatit nemusí. Tohle už nemůžeme dovolit, snad se z toho poučíme," hledal slova omluvy Martin Růžička.

Druhé semifinálové utkání začíná ve Werk aréně v Třinci dnes v 18:10, přímým přenosem ho bude vysílat stanice ČT4 Sport, utkání můžete pochopitelně sledovat i na tv portále hokej.cz nebo pomocí textového přenosu na serveru onlajny.cz.

Oceláři budou potřebovat i vaši pomoc. Druhé vítěztví znamená důležitý půlkrok do vysněného finále. Pojďme tedy společně znovu vyprodat Werk arénu a užít si fantastickou semifinálovou atmosféru, kterou třinecký fanoušek bezesporu vytvoři umí!