Série domácích zápasů pokračuje: Oceláři hostí Motor

09.12.2021 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Těsně před reprezentační přestávkou čeká třinecké fanoušky pořádně nabitý víkend, už v pátek pokračuje série domácích zápasů Ocelářů. Ti v 17:00 ve WERK ARENĚ vyzvou Motor České Budějovice.

Sponzorem pátečního utkání třicátého prvního kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Motorem České Budějovice je společnost PCC Morava - Chem s.r.o.

Z dlouhodobého hlediska patří českobudějovický tým k nejméně oblíbeným soupeřům Ocelářů, v posledních letech - po návratu extraligy na jih Čech - to však neplatí. I v letošní sezoně třinečtí hokejisté ve vzájemných zápasech dominují, a v úvodních dvou střetnutích s Motorem v sezoně dokonce ještě neinkasovali gól. V prvním kole doma porazili Budějovice 4:0, v odvetě jim na ledě soupeře na konci října stačil ke třem bodům jediný gól.

Motor tak v součtu s posledním zápasem minulé sezony brankáře Ocelářů nepřekonal již 197 minut a bude to chtít změnit. „Čeká nás kvalitní tým s velice dobře organizovanou obranou, disciplinovaný," charakterizuje Oceláře před páteční bitvou hlavní trenér Motoru Jaroslav Modrý.

„Že jsme jim nedali gól, je realita. Musíme jejich brankáři znepříjemnit práci, aby neviděl tak dobře na puk, chodit do předbrankového prostoru, do míst, kde to více bolí. Musíme si vynutit naším pohybem fauly, abychom se dostali k přesilovým hrám," vyhlíží Modrý.

Budějovice se od začátku sezony pohybovaly v hodně našlapeném středu tabulky, do Třince se ale Modrého tým přes celou republiku vydává v ne úplně ideální formě. Čtyři prohry v řadě a jen jeden získaný bod totiž Motor posunuly až na jedenácté místo tabulky. Oceláři si v zápase budou muset dávat pozor především na velezkušeného Lukáše Pecha, který je se 32 body (12 gólů a 20 asistencí) nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Motoru, v tabulce produktivity celé soutěže je pak Pech těsně třetí. Chybět naopak Budějovicím bude jiná útočná zbraň: do Třince kvůli disciplinárnímu trestu nepřijede nejlepší hráč posledních extraligových sezon Milan Gulaš.

Poslední zápas Motoru:

5. 12. 2021: Mountfield HK - HC Motor České Budějovice 3:2pp

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Perret, Jank), 19. Lamper (R. Pilař), 64. Lev (Jergl, Blain) – 34. J. Novotný (Holec, Piskáček), 35. Gulaš (Pech, Vráblík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Střely na branku: 27:22.

Sestava Motoru: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich – Holec, Pech, Gulaš – Abdul, Novotný, Vondrka - Beránek, Voženílek, Ondráček – Venkrbec, Hanzl, Karabáček.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí Oceláři nadále vedou extraligovou tabulku a drží na druhý Hradec odstup čtyř bodů. A to navzdory tomu, že výsledkově zažívají zatím nejhorší období v sezoně. Posledních pět zápasů výkonnost Ocelářů kolísá, vítězství střídají porážky. Ta poslední přišla ve středu na vlastním ledě. Třinec v předehrávce 53. kola nestačil v jindy vyhroceném derby na Vítkovice a padl 1:3. S výkonem nebyli spokojeni ani trenéři, v pátek tak Oceláři udělají vše pro to, aby se vrátili na vítěznou vlnu.

„Nějaké šance jsme si vytvořili, ve třetí třetině jsme měli opticky více ze hry, ale finální fáze nebyla taková, abychom mohli skórovat,“ smutnil po prvním prohraném derby v sezóně asistent trenéra Marek Zadina. Domácím k překlopení zápasu na svou stranu nestačila ani výrazná střelecká převaha – druhá a třetina třetina skončila 27:7 na střely pro Oceláře.

Do reprezentační přestávky ještě zbývají dva zápasy, Oceláři je odehrají doma. V pátek proti Motoru, v neděli pak proti Plzni. Následovat bude týden bez hokeje, nebude se to však týkat všech hokejistů. Trio Marek Mazanec, David Musil a Andrej Nestrašil dostalo pozvánku do národního týmu České republiky a v Rusku se tak porve o případnou účast na olympijských hrách v Pekingu. Reprezentační pozvánku pravděpodobně obdrží také hráči, se kterými počítá národní tým Slovenska.

Poslední zápas Ocelářů:

8. 12. 2021: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Marinčin (Kundrátek) – 4. Gewiese (Chlán, Fridrich), 11. M. Kalus (R. Bondra, Lindberg), 26. R. Bondra (M. Kalus, L. Kovář). Rozhodčí: Kubičík, Stano – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Střely na branku: 37:17. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Sestava Ocelářů: Mazanec (26. Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Miloš Roman, Hrehorčák.

Poslední vzájemný zápas:

22. 10. 2021: HC Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 5 840. Střely na branku: 18:19.

HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich – Karabáček, M. Hanzl, Slováček – Gulaš, Pech, Ondráček – Tomáš Chlubna ml., J. Novotný, Abdul – Valský, Voženílek, Holec.

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, Miloš Roman, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, Hrehorčák – D. Kofroň.

Umístění v tabulce 1. 11.
Bilance v TELH 29 zápasů, 19-2-4-4, skóre 91:55, 65 bodů 27 zápasů, 11-1-3-12, skóre 77:78, 38 bodů
Bilance doma/venku 14 zápasů, 8-2-2-2, skóre 43:23, 30 bodů 13 zápasů, 5-1-1-6, skóre 39:37, 18 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 26:19, 19 bodů 10 zápasů, 3-1-1-5, skóre 27:27, 12 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 4 prohry
Vzájemná bilance (v základní části) 74 zápasů, 24-3-5-4-38, skóre 210:237 (39% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 37 zápasů, 17-3-2-2-13, skóre 129:111 (55% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 30 (13+17) Lukáš Pech 32 (12+20)
Nejlepší střelec Martin Růžička 13 Lukáš Pech 12
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 17 Lukáš Pech 20
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 12 (5+7) Petr Šenkeřík 9 (3+6)
Nejtrestanější hráč David Musil 31 Lukáš Pech, Jan Piskáček oba 20
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +12 Milan Gulaš +9
Vítězné góly Martin Růžička 5 Milan Gulaš, Jiří Ondráček oba 2
Góly v přesilovce Martin Růžička 8 Jindřich Abdul 5
Body v přesilovce Martin Růžička 18 (8+10) Lukáš Pech 12 (3+9)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák 1 Lukáš Pech, Michal Vondrka oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 50 % (2 proměněné ze 4) Martin Hanzl, Jakub Valský oba 100 % (1 proměněný z 1)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 67 % (10 neproměněných z 15) Dominik Hrachovina 100 % (4 neproměněné ze 4)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 86 Milan Gulaš 110
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 21:55 Petr Šenkeřík, Lukáš Pech oba 21:42
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 28,87 % / 28 / 1. 19,64 % / 22 / 6.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 83,84 % / 1 / 4. 79,00 % / 2 / 10.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 257 / 7. 212 / 2.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 802 / 1. 551 / 8.