Šesťáci Ocelářů účastníky mezinárodního turnaje v Rize

03.04.2019 · Dominik Stošek
Naši šesťáci se zúčastnili 8. ročníku mezinárodního turnaje zvaný True Riga Hockey Cup, který se odehrál v hlavním městě Lotyšska, Rize. Ve třech dnech Oceláři odehráli celkem 8 zápasů s bilancí tří výher a šesti porážek. Ve své kategorii, ve které bylo celkem 22 týmů z různých zemí si mohli zahrát například proti celkům z Ruska, Švédska, Lotyšska, Běloruska, Ukrajiny či Litvy. Lídrem svého týmu a zároveň 9. nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se stal Robin Švančara, který za osm zápasů posbíral celkem dvanáct bodů, za devět branek a tři asistence. Celý turnaj zhodnotil hlavní trenér 6. tříd Jan Lucák.

"Turnaj v Rize je už tradiční pár let a je vidět, že organizátoři jsou v tom velmi zběhlí. Dokáží tam nalákat opravdu spoustu týmů nejen z Evropy a to dokazuje sílu turnaje. Je to opravdu největší turnaj, jaký jsem za posledních pár let zažil. Organizačně tedy hodnotím turnaj na skvělé úrovni (komunikace, ubytování, strava…) vše bylo na špičkové profesionální úrovni. V rámci turnaje jsme hráli na čtyřech různých halách, které jsou od sebe poměrně daleko, ale všechny nabízely opravdu kvalitní zázemí. Všechny zápasy se vysílaly na kanále YouTube, všude na obrazovkách po halách skákaly výsledky z jiných hal, takže to mělo opravdu úžasnou úroveň. Co se týče turnaje, tak musím říct, že kvalita utkání byla opravdu na nejvyšší možné úrovni. Kluci měli možnost se střetnout s Rusy, Švédy, Lotyši, Bělorusy, Ukrajinci a Litevci. "

"Myslím si, že jsme odehráli zápasy, za které se vůbec nemusíme stydět. Většina těch týmů přijela jako "select" (výběr z různých oblastí), tudíž ta síla byla velká. Kluci odmakali opravdu každý zápas a těší mě, že i přes to, že jsme později nehráli o nejvyšší příčky, k tomu přistoupili opravdu zodpovědně. Vždy je těžké tým namotivovat k zápasu, ve kterém už o nic nejde, ale zde se ukázal skvělý charakter týmu a hrálo se na plno až do poslední minuty. Pokud v krátkosti vyhodnotím ta utkání, tak byla opravdu všechna vyrovnaná, hodně se bruslilo, hrál se otevřený hokej nahoru dolů. Bohužel pro nás rozhodovaly individuální dovednosti, ve kterých jsme byli horší než např. Rusové nebo Švédové, tam byl rozdíl velký a individuálními chybami jsme si utkáni bohužel párkrát prohráli sami."

"Jsem moc rád, že mohli i kluci vidět po naší skvělé sezóně, že je zapotřebí pořád na sobě makat a neuspokojili se s tím, že jim letos vyšlo vše na co sáhli. Musím je pochválit za bojovnost, hráli jsme opravdu srdcem a jako jeden tým. Také jsme byli jako jediný tým, který měl v týmu holky. Ema Jaworská v bráně a v útoku byla Dominika Malicka. Musím holky pochválit, odvedly super práci. Ale taktéž i cely tým, hráli moc hezky “vyspělý” hokej. Pravděpodobně se na tento turnaj budeme další rok vracet, protože to opravdu stojí za to. Je to takové malé mistrovství žáků," zhodnotil turnaj v Rize hlavní trenér šesté třídy Ocelářů Jan Lucák.

Dnes v 17:00 | Muži