Šesťáci a sedmáci úspěšní v DTS

05.03.2019 · Dominik Stošek, Jakub Kotajny
Velký úspěch zaznamenala šestá a sedmá třída třineckých Ocelářů. V dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) akademií a přizvaných mužstev, která probíhala již od září, se této soutěže zúčastnilo dvacet týmů (z toho sedmnáct akademií), které si zahrály celkem čtyři turnaje.

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po pěti. Obě naše družstva v této fázi nasbírala největší počet bodů a budou hrát finálový turnaj o 1. až 4. místo. V základních skupinách si naše celky poradily se soupeři z Olomouce, Vítkovic, Zlína a Komety. Šesťáci odehrají své finále proti Hvězdě Praha, Slavii Praha a Pardubicím, které budou toto klání hostit. Sedmá třída pak pojede hrát o cenný kov do Plzně, kde se kromě domácích setká i s konkurencí Slavie a Sparty Praha. Klukům přejeme mnoho zdaru při těchto náročných zápasech. Jak hodnotili tuto soutěž trenéři zmiňovaných ročníků?

Jan Lucák - trenér 6. třídy

Turnaje DTS hodnotím jako skvělý mimoligový projekt, kde se potkávají týmy akademií a nehrají spolu klasickou ligovou soutěž. Výjimkou jsou Vítkovice, které máme i v lize a s tímto soupeřem jsou zápasy vždy na skvěle úrovni. Kvalita utkání DTS je pokaždé na vysoké úrovni, kterou bohužel v klasické lize skoro nemáme. Právě tyto zápasy jsou takovým "zrcadlem", jak na tom týmy v konfrontaci s těmi nejlepšími opravdu jsou. Nám se podařilo letos získat nejvíce bodu ze všech v naší kategorii 6. tříd a dostali jsme se mezi nejlepší čtyři týmy v republice. Je skvělé, že se nám povedlo kvalifikovat až do finálového turnaje, stejně jako i naším sedmákům. Mně osobně to dělá velkou radost, máme opravdu šikovné kluky a patří jim velká pochvala. Je to opravdu velký úspěch!

Miroslav Macháček - trenér 7. třídy

Postup mezi nejlepší čtyři týmy v republice považuji za velký úspěch, protože v jedné ze skupin jsme měli Olomouc, Zlín, Vítkovice a Kometu. Tady na Moravě a ve Slezsku vlastně nejsilnější týmy, proto výkony kluků hodnotím velmi kladně. Myslím si, že je to i velký přínos pro kluky, protože všechna utkání jsou velmi kvalitní, prakticky nikdy nehrajete proti nějakému slabému mužstvu. Díky tomu kluci mají v sezoně kvalitních utkání daleko víc než týmy, které tyto utkání neodehrají.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice