Šestý souboj: Otevřou Oceláři finálovou bránu?

12.04.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Zvládli na jedničku nedělní duel s číslem pět, teď ale před partou okolo Václava Varadi stojí další složitá zkouška. Hned v úterý se v Mladé Boleslavi koná šesté semifinálové střetnutí. V případě vítězství se Oceláři potřetí v řadě probojují do finále play off. Zahajovací vhazovaní padne úderem sedmnácté hodiny. Duel v přímém přenosu nabídne stanice ČT Sport.

BK Mladá Boleslav

Je to jako přes kopírák. Páté utkání semifinále a Boleslav už popáté inkasovala jako první. Stejně jako v úvodním střetnutí série také tentokrát navíc Středočeši odcházeli z ledu bez vstřelené branky: "Začátek zápasu nám opět nevyšel, úvod udal ráz celému utkání. Těžko se to pak hodnotí, Třinec byl po celou dobu tvrdší a zaslouženě zvítězil. V kabině jsme žádný řev nedělali, možná hráči mezi sebou. To je dobře, zvýšily se emoce a nasazení. Bohužel to ale nepomohlo. Zatím se nám nedaří zachycovat nástup Třince a vždy inkasujeme jako první," mrzelo trenéra Pavla Pateru.

Stará hokejová pravda mluví o tom, že v play off rozhodují přesilovky. V těch se Bruslařům aktuálně vůbec nedaří. Zatímco ve čtvrtfinále právě v této herní činnosti nasázeli Dynamu osm gólů, teď je to trápení. Oceláři v pěti zápasech udeřili už čtyřikrát, Boleslav zatím ani jednou: "Rozhodl začátek. Ve všech zápasech, které jsme s Třincem prohráli, nám utekl právě start. Těžko se to pak dohání, protože Třinec je zkušené mužstvo. Oni si pak hru dirigují, my na ně těžko tlačíme. Do poslední minuty se nevzdáváme. Je to hokej, stát se může všechno, holt se to tentokrát nepovedlo," hodnotil útočník Bruslařů Jakub Strnad.

"Byli jsme jednoznačně horší, nezasloužili jsme si vyhrát. Nebylo tam nic, kromě Růži (Jana Růžičky), co by nám dávalo šanci vyhrát. A zase jsme dostali první gól. Naše hloupost, říkáme si to a nastoupíme jak lajdáci," smutnil po nedělním duelu Jakub Kotala.

Z kabiny Ocelářů

Třinecké hokejisty dělí už pouze jediná výhra od pátého postupu do finále od roku 2011, kdy získali premiérový titul. Jak je ovšem známo, poslední krok občas bývá tím nejsložitějším. Oceláři každopádně v neděli jednoznačným triumfem urvali mečbol a zpříjemnili tak narozeninové odpoledne Tomášovi Marcinkovi s Martinem Gernátem.

Hlavní kouč Václav Varaďa proto mohl páté semifinále hodnotit kladně: "Utkání jsme odehráli velmi dobře, bylo to podle mých představ. Podařilo se nám dát první gól a myslím si, že jsme byli dnes lepším týmem a zaslouženě vyhráli, což nás těší. Určitě to budeme chtít zopakovat v následujícím utkání za pár dní v Boleslavi."

Parádním výkonem se znovu prezentoval Ondřej Kacetl, který je aktuálně ve statistice úspěšných zákroků nejlepším gólmanem extraligy ve vyřazovacích bojích (95,85%): "Ondrovo čisté konto není tak důležité, hlavní je, že jsme vyhráli. Kdyby dostal iks gólů a my jsme vyhráli, tak budu šťastný za vítězství, ne tolik za hru. Bylo důležité, že jsme soupeře nepouštěli do větších šancí," těšilo třineckého lodivoda.

Sestava soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc (C), Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Bernad – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.

O zápasech

Hrací dny: 6. utkání semifinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý 13. dubna 2021, 17:00.
Místo utkání: ŠKOENERGO aréna, Mladá Boleslav
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT Sport

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Bilance v Generali Česká play off TELH 9 zápasů, 7/2, skóre 30:11 9 zápasů, 6/3, skóre 23:15
Bilance venku/doma 4 zápasy, 3/1, skóre 12:6 4 zápasy, 3/1, skóre 11:4
Vzájemná bilance (play off) 10 zápasů, 7/3, skóre 23:19 (70% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – venku 4 zápasy, 2/2, skóre 8:10 (50% úsp.)
Lídr bodování Matěj Stránský 10 (3+7) Jakub Kotala 9 (5+4)
Nejlepší střelec Martin Růžička 6 Jakub Kotala 5
Nejlepší nahrávač Michael Špaček 8 Martin Ševc 5
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 5 (1+4) Martin Ševc 7 (2+5)