Šimon Hrubec před třetím finále: Rozhodnou detaily!

20.04.2019 · Daniel Ježek
Oceláři v Liberci získali jeden finálový bod, za vyrovnaného stavu se tak přesouvají do své WERK ARENY. Oba zápasy na severu Čech hodnotí brankář Šimon Hrubec, který rovněž hledá prvky, díky kterým by Oceláři měli být v domácím prostředí úspěšní.

Dva venkovní zápasy, skóre je vyrovnané. Jak to vnímáš?
Myslím, že to je dobré. Kdyby nám to někdo řekl před sérií, tak bychom to brali všemi deseti. Jsem rád, že i ve druhém zápase jsme předvedli solidní výkon. Věděli jsme, že Liberec přidá, což se taky stalo. My si příště musíme vypracovat víc šancí, v prvním zápase jsme jich totiž měli více. Byl to ale pěkný hokej, i my můžeme být za svou hru rádi. Nechali jsme tam všechno, to nám nemůže nikdo upřít. Oni nás však o ty dvě branky přetlačili.

Dokážeš popsat elementy, díky kterým Liberec vyhrál ve druhém duelu?
To přesně nedokážu. Je to už jen o detailech. My o nich víme vše, to stejné oni vědí vše zase o nás. Je to o tom, jak se v danou chvíli odrazí puk a hlavně ke komu. Každý ví na každého všechno. My hráli přesně to, co jsme chtěli hrát, hráli jsme dobře. Jediné, co bychom měli zlepšit, je střelba. Střílet prostě musíme častěji a více se dostávat do gólových šancí. V tom byl Liberec ve druhém zápase lepší, dokázal využít šance, do kterých se dostal.

Rozhodly tedy vaše chyby?
Góly většinou padají po chybách. My udělali dvě a dostali dva góly. Pak jsme ale ukázali charakter a zápas nezabalili. Nebylo to tak, že bychom se na to vyprdli a začali se soustředit na další zápas. Tohle nám nikdo nemůže upřít. Na ledě jsme nechali všechno, domů se vracíme za stavu 1:1, což je dobré. Teď se ukáže jak zvládneme domácí prostředí.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice