Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Škola a hokej hrou: Dětští repotréři zkoušeli Oceláře i z fyziky

19.11.2023 · Adam Sušovský
Hokej hrát Oceláři umí, ale jak jsou na tom se znalostmi ze základní školy? Záludné otázky si pro ně připravili dětští reportéři, kteří Andreje Nestrašila, Marka Mazance a trenéra Zdeňka Motáka přímo v kabině vyzkoušeli z přírodopisu, fyziky i dějepisu. Tohle musíte vidět!

Tak určitěěěě...

Ne, ne, ne. S touhle univerzální hokejovou frází si na záludné reportéry ze Základní školy Mosty u Jablunkova hokejisté nepřijdou. Malí fanoušci s mikrofonem v ruce a kamerou v zádech chtějí znát fakta, slyšet jasné a stručné odpovědi!

A tak se není čemu divit, že se Oceláři v týdnu pořádně zapotili. Stačilo, aby je Mikuláš Mucha a Inez Czepiecová vzali přímo v kabině týmu po tréninku na improvizované hodiny přírodopisu, fyziky a dějepisu. 

Jak to dopadlo? Podívejte se ve videu!

Nestrašil počítal zuby

Víte, kolik má zdravý dospělý člověk zubů? 

A víte, kolik jich má průměrný hokejista? 

Počítat musel Andrej Nestrašil, který bleskurychle potvrdil, že v přírodopisu na základní škole pozor dával. Ostatně při pohledu do jeho úsměvu je zřejmé, že téma lidského chrupu je mu blízké. 

Mazancova lapačka vs. rychlost střely

Rychlost ve fyzice charakterizuje časovou změnu pohybu při mechanickém pohybu, její základní jednotkou je 1 metr za sekundu. A tak se není čemu divit, že se brankáři Marku Mazancovi pořádně zakouřilo v hlavě, když k rychlosti střely reportéři ve slovní úloze přidali i její úhel a vzdálenost. 

Spočítal třinecký brankář správně, kam vystřelený puk poletí?

Moták válel v dějepisu

Gentlemanské vystupování, nadhled, klid a brilantní čeština. Trenér Zdeněk Moták občas působí jako profesor jazyka českého. A nebo dějepisu? Přesvědčte se sami. Třinecký kouč brilantně dokázal, že mu ani dějiny národa českého nejsou cizí. 

Jestli to nebude podobou s velikánem 17. století, samotným Jánem Ámosem Komenským!