Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Stahovačka a vikejř jako kráva. Daňo trefil postup nádherným gólem

24.03.2022 · Adam Sušovský
Vychutnejte si ještě jednou postupový gól Marko Daňa, který individuální akci zametl s obranou Vítkovic a parádním "vikejřem" poslal Oceláře do semifinále.

Pojď sem, kam jdeš?! No a pak bomba k tyči... A rovnou vikejř jako kráva!

Třinecké Oceláře do semifinále hokejové Tipsport extraligy poslal úchvatnou akcí útočník elitní formace Marko Daňo, který se nejprve fantasticky protáhl kolem Alexeje Solovjeva a pak nad ramenem Aleše Stezky narval puk do horníhu růžku. Celou akci si můžete vychutnat ještě jednou také v přiloženém videu. 

"Už jsem v sérii pár takových akcí měl, ale až teď to tam padlo... A byl to důležitý gól," usmíval se po zápase Daňo, který si individuálním způsobem vytvořil gólovou šanci v každém utkání série. Ale prosadil se až napočtvrté. 

"Kluci si dělali srandu, že takhle viděli přes obránce projít naposledy v osmé třídě. Jsem rád, jak mi to vyšlo a že jsem to trefil. Nejprve jsem chtěl okolo něj nahodit puk a jít za ním do rohu, ale viděl jsem na poslední chvíli, že tam má nasměrované své brusle, takže jsem to strhnul do středu a odskočil jsem ho. Asi mi při tom trošku utekl puk, já ho hokejkou stáhl a myslím, že gólmana to trošku rozhodilo... Kdyby zůstal stát na vrcholu brankoviště, asi bych ho trefil do ramene," popsal Daňo své sólo přímo před třineckým kotlem. 

"Radost s fanoušky byla o to krásnější, moc jim děkuju, že přijeli a vytvořili takovou atmosféru."

Oceláři jsou prvním semifinalistou letošní sezony, na jméno svého soupeře ale musejí čekat v závislosti na vývoji ostatních sérií. Marko Daňo má ale o soupeři, kterého by si v dalším kole přál, jasno... "Mám pár kamarádů, kteří hrají za Bolku... A hned po zápase jsem se díval, že k tomu mají dobře nakročené. Navíc by tím mohli vyřadit hlavního favorita," mrknul Daňo.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec