Stále nejsme ve čtvrtfinále, ví střelec Zbyněk Irgl

06.09.2014 · Klub
Útočník Ocelářů Zbyněk Irgl si v utkání proti norskému Stavangeru připsal dva góly, navíc trefil tyč. Byl zvolen hráčem utkání a přispěl k vítězství 3:2, když třetí gól třineckého týmu přidal v oslabení Dravecký. Nejlepšího hráče třineckého mužstva, který v mužstvu působí od srpna, jsme požádali o rozhovor.

Zbyňku, těžké utkání, že?

Opravdu těžký soupeř. Stavanger hrál výborně, dobře bránil střední pásmo. Je tady menší hřiště a navíc Stavanger hrál velice organizovaně. Takže zápas velmi těžký.

Byl jste vyhlášen hráčem utkání. Dva góly, tyčka – byl to váš nejlepší výkon v třineckém dresu?

Tak to bych ani neřekl, protože všichni se dívají na ty góly. Já se v jiných zápasech cítil dobře. Spíš naopak, z mé strany tomu pořád něco schází.

Ve skupině Ligy mistrů čtyři zápasy devět bodů. Bude to stačit na postup?

Devět bodů určitě nebude stačit, protože ve hře jsou stále dva zápasy. Všichni soupeři v naší skupině mají pět bodů, takže to máme ve svých rukách. Potřebujeme udělat ze dvou zápasů tři body a postoupíme.

Extraliga začíná v pátek. Jaké jsou cíle?

Určitě půjdeme zápas od zápasu. Chceme každý zápas předvádět výkony, které jsme předváděli dosud v Lize mistrů. Mužstvo je na tom velmi dobře fyzicky. Z toho musíme čerpat a soupeře přehrávat.

U Ocelářů jste zatím jen několik týdnů. Jak se vám v třineckém mužstvu líbí?

V Třinci se mi opravdu líbí. Připadá mi, že je zde taková rodinná atmosféra. Jak s realizačním týmem, trenéry. Všichni si váží jeden druhého. Na druhou stranu se všichni baví se všema, včetně trenérů. Na druhou stranu zde trenéři mají obrovský respekt.