Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Střelec Martynek: Chceme tady udělat úspěch!

29.12.2019 · Martin Stebel
Tohle je ryzí žolík! V extralize letos nastupuje za Oceláře poměrně sporadicky, pozvánku na slavný turnaj do Švýcarska tudíž logicky ani moc nečekal. Na Spenglerově poháru ale střílí veledůležité góly. Nejprve v pátek tvrdou bombou položil Davos, v neděli chirurgicky precizní tečí poslal domů ruskou Ufu. "Nikdy jsem nebyl střelec, je to trochu o štěstí," culí se skromně ROSTISLAV MARTYNEK.

Jaké jsou dojmy po skalpu ruského rivala, co rozhodlo?

Pocity jsou fantastické, byl to zatím nejdůležitější zápas turnaje. Od začátku do konce jsme šli za výhrou. První třetinu jsme byli lepší, od druhé části se hra vyrovnala, ale celkově jsme byli hladovější, semifinále jsme chtěli prostě víc. Klíčovým momentem byla ubráněná přesilovka Ufy pět na tři. Tam se určitě lámal chleba, to nás psychicky posílilo.

Střeleckou fazónu máš letos především v partnerském Frýdku-Místku. V sedmatřiceti letech ale sázíš hezké góly i na mezinárodní scéně...

Nikdy jsem se jako střelec necítil (usmívá se). Pochopitelně mě těší, že mi tam dva góly spadly, je to ale vždy trošku o štěstí.

Dva rozhodující góly na neslavnějším a nejstarším klubovém turnaji světa. To zní přece docela sympaticky...

Asi to tak bude, je to další kariérní meta. Abych řekl pravdu, když jsem se vracel zpátky z Litvínova, absolutně by mě nenapadlo, že bych se s Třincem někdy na Spengler Cup podíval. Jsem hlavně rád, že mě do Davosu vůbec vzali a mohu být mužstvu platný.

Hned v pondělí večer hrajete semifinálovou konfrontaci. Času na odpočinek nebude moc, čeká vás Ambri-Piotta, která tady má domácí kulisu...

Určitě nechceme, aby to byl v pondělí poslední zápas. Je to krátkodobý turnaj a my chceme udělat úspěch. Je pravda, že prostor na odpočinek moc není, musíme proto dobře zregenerovat. Čeká nás parádní kulisa, ale to nám rozhodně nebude vadit. Doufám, že to nebylo na turnaji naše poslední slovo a uděláme finále!

Rozhodující trefa Rostislava Martynka proti Ufě pohledem z branky. foto: KEYSTONE/Melanie Duchene, #SpenglerCup

Sestřih důležitých okamžiků z utkání Ocelářů proti Ufě zde