Super výkon v defenzivě, těší svátečního střelce Krenželoka

04.02.2022 · Patrik Czepiec, Foto: Lukáš Filipec
Teprve čtvrtý extraligový zásah si během svého 145. startu v extralize připsal obránce Daniel Krenželok. Dopomohl tak k pátečnímu vítězství 4:1 nad Spartou. Ke svému prvnímu gólu v třineckých barvách přidal bojovnost sobě vlastní, ze srážky u mantinelu si dokonce odnesl tržnou ránu na čele. Bolístku ovšem překonává radost z příležitosti znovu hrát za Třinec.

Jak bys popsal třinecký výkon v utkání?

Hráli jsme zodpovědně a dobře v defenzivě, využili jsme šance, které jsme měli. Mohli jsme akorát přidat víc gólů.

Co vás tedy nakoplo k vítěznému výsledku?

Určitě první gól. Po něm jsme pokračovali v super výkonu a myslím, že jsme odzadu odehráli skvělý zápas. Když už měl soupeř šanci, podržel nás Ondra (Kacetl).

Ty jsi zvyšoval na 2:0. Jak bys popsal svou dělovku?

Kovy (Ondřej Kovařčík) mě našel u mantinelu, já jsem měl volno až k brance. Zkusil jsem vystřelit k tyčce, rána šla trošku doprostřed, ale propadla a za to jsem moc rád. Lehce mě překvapilo, že puk prošel přes Machovského a že Sparťané situaci nerozebrali moc dobře.

Máš viditelnou památku na čele v podobě tržné rány. Takže připomínka na tento zápas by byla...

Určitě. Já jsem šel do souboje, soupeř upadl a já přes něj přepadnul přímo na hranu mantinelu. Mám tam jeden steh. Chtěl jsem se vrátit do zápasu, nemám každý den příležitost hrát za Třinec, takže si užívám každou chvíli, kdy můžu být na ledě.

Ocelářům chybí několik reprezentantů. Vnímají to zejména kluci z Frýdku-Místku jako možnost se ukázat?

Ano. Musíme bojovat a jsme za každou příležitost moc rádi. Na ledě necháváme všechno, abychom každý zápas vyhráli a samozřejmě se ukázali. Taková šance se nenaskýtá každý den.