Světový pohár juniorů v Soči se blíží!

20.08.2019 · Jakub Kotajny, Šárka Kolková
Ve středu ráno naši junioři vycestují do ruského Soči, kde se koná devátý ročník Světového poháru. Aktuální republikoví mistři se tohoto prestižního turnaje budou účastnit už potřetí v řadě a pokusí se vylepšit předloňský výsledek, kdy skončili na třetí příčce.

Světový pohár Ocelářům startuje 24. srpna utkáním proti Salcburku. Svěřenci trenérského tandemu Jiří Juřík - Marek Malík se tak do Soči vypraví ve středu ráno, úvodní trénink juniorky na ledě v ruském dějišti je pak plánován na čtvrteční odpoledne. Úderem sobotní čtrnácté hodiny zahájí Oceláři svou cestu turnajem, v úvodním duelu se postaví rakouské akademii EC Red Bull Salcburk. Po nedělním odpočinku Oceláři odehrají utkání proti finskému šampionovi Kärpätu Oulu. Souboje v základní skupině pak třinečtí mladíci ukončí ve středu 28. srpna, kdy se od 18:00 utkají s výběrem NAHL.

Podle umístění ve skupinách budou celky následně hrát o konečné umístění. O výsledcích mladých Ocelářů a vývoji turnaje Vás budeme průběžně informovat.

Na téma prestižního turnaje, který se odehraje v místě, kde se v roce 2014 konaly olympijské hry, promluvil obránce třinecké juniorky JAKUB MICHÁLEK. V minulém roce se třineckým mladíkům na turnaji moc nedařilo, nyní ale věří v mnohem lepší umístění.

V minulém roce jsi reprezentoval Třinec v Soči a letos ho budeš reprezentovat znovu, těšíš se?

Určitě se těším, je to jeden z nejlepších turnajů vůbec. Zahrajeme si proti nejlepším týmům světa. Všem nám to dá hodně do sezóny i do budoucna.

Na turnaj jedeš s pozměněným týmem než v minulém roce. Myslíš si, že se spolu sehrajete?

Přibylo pár nových kluků. Myslím si, že se souhrou nebudeme mít problém. Budeme mít na to pár tréninků a probereme si v šatně, jak budeme hrát. Zbytek týmu se zná a ví, co od sebe čekat.

Který tým je podle tebe vašim největším soupeřem?

Na největšího soupeře nehrajeme, s každým si chceme porovnat síly a každého chceme porazit.

Býváš před zápasy s týmy, které nepotkáváš v domácí soutěži více nervózní?

Většinou nejsem nervózní před žádným zápasem, takže to pro mě bude stejné. Akorát nebudeme ze začátku vědět, co od týmů, proti kterým jsme nehráli čekat.

S jakým cílem tam letos pojedeš?

Na turnaj jedeme uhrát ten nejlepší možný výsledek, nechceme dopadnout jako loni. Musíme se s tím porvat a věřím, že když budeme hrát tak, jak máme, můžeme uspět s kýmkoliv.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary