Tahali jsme za kratší konec, říká Jiří Polanský

12.12.2010 · Martin Stebel
Poslední střetnutí před reprezentační přestávkou nevyšlo Ocelářům podle představ. Hostující Sparta si ze Slezska odváží cenné tři body za výhru 5:1. Jediný úspěch domácích zaznamenal Jiří Polanský, jenž vsítil stý gól třineckých v letošní sezóně.

Již od první třetiny bylo patrné, že domácí se nenacházejí v optimální střelecké pohodě. V předešlých dvou zápasech dokázali vsítit jen čtyři góly a "ofenzivní dieta" měla své pokračování i během střetnutí na třetí adventní neděli, což ostatně potvrzuje i hráč s číslem 23 na zádech: "Zasekli jsme se střelecky. Nevím čím to je. Během tréninku na tom pracujeme. Naštěstí v posledních zápasech nás vždy podrželi obránci, kteří dávali důležité góly. Musíme víc dorážet, tlačit se do brány. A dávat i škaredé góly. Nejen ty hezké," hledá recept na prolomení střelecké impotence týmu.

Stejně jako v pátečním utkání proti Kladnu svítily na kostce nad ledem po úvodní periodě dvě nuly: "Na Spartu jsme chtěli od začátku zatlačit, jelikož víme v jaké jsou momentálně situaci. Úvodní třetina nám střelecky nevyšla a v přestávce jsme si řekli, že druhou třetinu umíme zahrát, že musíme zabrat, ale bylo to přesně opačně. Dostali jsme tři góly a pak už jsme tahali za kratší konec. Soupeři určitě vědí, jakým stylem hraje Třinec a co od nás mohou čekat v domácím prostředí," konstatuje osmadvacetiletý útočník.

Jiří Polanský je autorem třineckého gólu číslo 100 v aktuální sezóně. foto: Marian Ježowicz

Jiskřičku naděje vykřesal svým zásahem ve 49. minutě, kdy překvapil hostujícího strážce svatyně střelou zpoza branky a vstřelil tak třinecký gól s pořadovým číslem 100 v právě probíhajícím ročníku: "Ani jsem si neuvědomil, že to je náš stý gól. Vůbec jsem na to nemyslel. Ten gól měl přijít trochu dřív. Alespoň o pár minut, abychom ještě měli šanci. Pochopitelně jsem si vzpomněl, jak se nám minulý zápas doma se Spartou povedlo nepříznivý průběh bleskově otočit, ale dnes to prostě nevyšlo," říká skleslým hlasem hráč, který po nedělním kole má na svém bodovém kontě solidních devět branek a jedenáct asistencí.

Víkendové dvojutkání proti týmům ze středních Čech mělo být podle papírových předpokladů a tabulkového postavení jasnou záležitostí pro hráče z Werk arény. Jenže narazila kosa na kámen. Po utrápené výhře s Kladnem přišlo nepříjemné vystřízlivění se Spartou: "Před pauzou jsme měli doma dva zápasy a chtěli jsme oba vyhrát, ale podařilo se to jen na padesát procent, takže spokojenost být rozhodně nemůže. Musíme teď dobře potrénovat a zvládnout příští zápas ve Zlíně," neztrácí závěrem optimismus populární Polda.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Sparta naleznete zde.

Dnes v 17:00 | Muži