Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tak polská legie zničila Zlín: Chyběly jen autobusy fanoušků v hledišti

17.01.2022 · Adam Sušovský
Svou první šanci v nejvyšší české soutěži dostali v zápase proti Zlínu také útočníci Filip Komorski a Alan Lyszczarczyk, spolu s Aronem Chmmielewskim tak na soupisce Ocelářů v zápase figurovali hned tři hráči polského národního týmu.

To byla jízda!

Zápas, který Oceláři vinou početné marodky jen pár hodin po sedmidenní karanténě původně vůbec nechtěli hrát, třinečtí hokejisté proměnili v jeden z nejzábavnějších v letošní sezoně, fanoušci byli u vytržení. A to nejen díky vysokému vítězství 6:2, ale i díky příběhům hokejistů z partnerského Frýdku-Místku, kteří v sestavě Václava Varadi zalepili díru po absencích deseti hráčů základního kádru. 

Premiéru v dresu Ocelářů si tak kromě Daniela Krenželoka, Jakuba Tepera nebo Jakuba Šlahaře odbyli také útočníci Alan Lyszczarczyk a Filip Komorski, polští reprezentanti a lídři ofenzivních statistik partnerského týmu z druhé nejvyšší soutěže. 

Spolu s Aronem Chmielewskim, který se v úvodní desetiminutovce blýskl dvěma góly, tak měl Třinec na své soupisce v zápase nejvyšší české soutěže hned tři hráče polské národnosti, což se mimochodem v historii Tipsport extraligy stalo úplně poprvé.

"Tři skoro olympionici, čtyřicet osm minut nás letos dělilo od olympiády," smál se Chmielewski cestou na pozápasový rozhovor s přítomnými novináři chvíli před tím, než všichni legionáři zapózovali fotografům na společné fotce. Ale pak už dvojnásobný extraligový šampion Chmielewski, nejzkušenější polský hráč, začal mluvit o něco vážněji: "Škoda, že má Bartek Ciura (obránce Frýdku-Místku) covid, mohli jsme tady být čtyři. A taky je škoda, že je v hledišti omezená kapacita. Jsem přesvědčený o tom, že na tuhle událost by pár plných autobusů fanoušků z Polska sem do Třince přijelo," vyprávěl Chmielewski. A vypíchl fakt, že tahle nevšední událost má velký význam i pro celý polský hokej.

Alan Lyszczarczyk a Filip Komorski do organizace Třince a Frýdku-Místku přišli před letošní sezonou. Třiadvacetiletý Lyszczarczyk má za sebou čtyři sezony v kanadské juniorce, v minulém roce navíc s týmem Fort Wayne Komets vyhrál americkou ECHL a s průměrem téměř bodu na zápas patřil ke klíčovým hráčům šampionů. A zkušenosti má také s českým hokejem: tři sezony totiž působil v mládežnických týmech Pirátů Chomutov, před časem neúspěšně usiloval o angažmá v Litvínově a Karlových Varech. Pro třicetiletého Komorského jde o vůbec první zahraniční angažmá. 

Oba ale spojuje jedno: okamžitě po příchodu do Česka se stali klíčovými hráči partnerské organizace. 

Lyszczarczyk je ve Frýdku-Místku se 34 body suverénně nejproduktivnějším hráčem týmu a figuruje také v elitní desítce bodování celé Chance ligy, Komorski je zase se šestnácti góly nejlepším střelcem Rysů. A hodně vidět a cítit byli na ledě i při své extraligové premiéře.

"Užil jsem si to, tušil jsem, že to bude rychlé. A je to další dobrá zkušenost, jsem za tuhle šanci rád a doufám, že brzy přijde i další," řekl Lyszczarczyk. "Úroveň byla podobná, jakou znám z polské reprezentace ze zápasů proti Bělorusku nebo Slovensku. Jsem rád, že jsem si ji mohl znovu zkusit a zažít, jak to vypadá," doplnil ho Komorski. 

"Je super, že jsme tady měli Arona. On je tady už snad sedm let, má svou kvalitu. A od chvíle, co jsme ve Frýdku, nám spolu s celou rodinou pomáhá. Jsme mu za hodně vděční," děkoval Komorski polské stálici v třineckém dresu také veřejně.

"Měli jsme v zápase proti Zlínu trošku jinou roli, než na jakou jsme zvyklí ve Frýdku. Ale chtěli jsme se ukázat, a myslím, že se nám zápas povedl," řekl Lyszczarczyk, který si připsal dokonce asistenci při prvním Chmielewského gólu. Vysvětlil, že na vlastní kůži poznal, jak rozdílná nálada v obou organizacích panuje. Zatímco partnerský tým musí v Chance lize v závěru sezony stále bojovat o udržení v soutěži, ze které letos může sestoupit až pět týmů, v Třinci, který hraje na špici Tipsport extraligy, dle jeho slov vládne mezi hráči pohodová a ne tolik svázaná atmosféra. 

Jednozápasová zkušenost polských akvizic v dresu českého mistra ale jakoby oba nakopla. Ani ne čtyřiadvacet hodin po utkání se Zlínem už totiž znovu patřili k ústředním postavám Frýdku-Místku. A spolu s dalšími hráči, kteří o den dříve pomohli skolit Berany, zařídili cenné vítězství 4:1 na ledě Třebíče, aktuálně druhého týmu Chance ligy. 

Komorski dal na Vysočině dva góly, Lyszczarczyk si přispal jednu asistenci. Další branky nastříleli Vladimír Svačina, Daniel Krenželok, Jakub Teper si v zápase připsal jednu gólovou asistenci. 

Partnerské týmy Třince a Frýdku-Místku tak mají za sebou i díky nim mimořádně úspěšný víkend.