Tohle by se nám nemělo stávat, ví Růžička

22.11.2020 · Daniel Ježek
V pátek pokořili extraligový rekord, v nedělil jej mohli posunout ještě dál. Oceláři měli utkání v Pardubicích slibně rozehrané, nakonec ale brali jen bod po prohře v prodloužení. K vítězství nestačily ani čtyři body kanonýra Martina Růžičky.

V prvních devíti zápasech Oceláři nepoznali přemožitele. Rozjetá Varaďova mašina si brousila zuby i na desátý vítězný korálek v zápase v Pardubicích. Slezané před třetí třetinou vedli o tři branky, v poslední části ale třikrát inkasovali a prodloužení poprvé letos podlehli. „Zápas se mi hodnotí hodně těžko. Našemu týmu by se nemělo stávat, že dostane šest gólů. Takové vedení bychom navíc měli udržet,“ kroutí hlavou Martin Růžička.

Elitní třinecká letka zařídila celkem čtyři branky, nejlepší střelec klubové historie zapsal čtyři kanadské body. Ani tento příspěvek ale k vítězství nestačil. „Nevím, jestli to z naší strany bylo podcenění nebo přišlo uspokojení. Musíme se koukat pořád dopředu. V úterý máme zápas v Hradci, ten budeme chtít zvládnout,“ ví Růžička.

Dynamo den před zápasem sáhlo k rošádě na trenérské lavičce. Milana Razýma nahradil Richard Král, mohla tato změna hrát nějakou roli? „O nových trenérech jsme věděli. Mužstvo vždycky dostane nějaký nový impuls, tohle ale nebyla příčina naší prohry. Nebyl to náš nejlepší výkon, i přes to, jak jsme hráli, tak jsme pořád byli ve vedení a zápas kontrolovali,“ říká třinecká sedmadvacítka.

Oceláři přitom ještě dvacet minut před vypršením základní hrací doby vedli o tři branky. Domácí ale rychle snížili a v závěru poslali duel do prodloužení. „Soupeř ve třetí třetině dal dva rychlé góly, pak jsme inkasovali ještě v poslední minutě i v prodloužení. Tohle by se nám určitě stávat nemělo. Podíváme se na to, na tréninku se na to zaměříme, budeme chtít v dalších zápasech tohle napravit,“ uzavírá Martin Růžička.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice