Tolik zápasů jsem ještě nehrál, říká o přípravě Vágner

25.08.2010 · Adam Sušovský
K o š i c e - Ocelářská příprava se v tomto týdnu přesunula na východ Slovenska, kde svěřenci trenérů Marka a Kopřivy bojují na tradičním košickém Cassovia Hockey Cupu. V sestavě Třince ani tady nemůže chybět obránce Martin Vágner, který letos absolvoval nejvíce přípravných zápasů v týmu.

Obránce, o kterém se příliš nemluvilo, přesto svými výkony těší fanoušky - to je Martin Vágner. Obránce, který se o angažmá v Třinci přišel poprat z prvoligového Ústí nad Labem, zatím předvádí hodně spolehlivé výkony, přesto zůstává nohama na zemi. "Dá se říct, že jsem s výkony spokojený, ale samozřejmě vím, že to může být vždycky lepší," říká s důrazem nyní třinecký obránce.

Přitom svůj kontrakt nemá stále vůbec jistý. Jak sám říká, zatím žádné signály od vedení klubu nedostal. A proto nadále zapíná zuby a bojuje. V letošním ročníku absolvoval ze všech Ocelářů nejvíce přípravných utkání. "Za svou kariéru jsem snad nikdy tolik přípravných zápasů neodehrál," komentuje s úsměvem Martin Vágner.

O tom, že o své místo v sestavě extraligového týmu bojuje, co to jde, svědčí také jeho výraz v obličeji. Pravé obočí zdobí stehy z posledního utkání Tipsport cupu, v očích je vidět odhodlanost, ale zároveň trocha únavy. "Nějakou únavu jsem určitě cítil, ale snažím se dobře regenerovat," prozrazuje obránce recept na čerstvé síly do dalších zápasů. "Těch zápasů bylo skutečně moc. Hráli jsme každý den, ale snažím se na to nemyslet. Jinak to ani nejde," pokračuje dál Vágner.

Obránce Vágner přistupuje zodpovědně ke všem zápasům a čeká, co se bude dít. Jeho výkony však napovídají tomu, že v kádru Třince skutečně zůstane. Sám hráč je ale i v této otázce hodně skromný. "Tohle je otázka pro trenéry. Uvidíme, jak to dopadne, sám se proto snažím udělat vše. Vždyť bych chtěl v Třinci hrát moc rád," říká odhodlaně loni ještě prvoligový obránce.

Tým Ocelářů, včetně Martina Vágnera, se nyní připravuje na čtvrteční finále košického turnaje. Dnes ráno byl na programu hodinu a půl dlouhý trénink. Odpoledne už patří regeneraci a zaslouženému volnu. Někteří hokejisté půjdou regenerovat do hotelové tělocvičny a sauny, druzí se půjdou podívat na večerní vyprodané utkání mezi Košicemi a CSKA Moskvou. Právě Moskva mohla být třineckým finálovým soupeřem, kdyby včerejší zápas s Vítkovicemi zvládla. Oceláři si proto s věhlasným evropským velkoklubem nezahrají. "Zklamaní z toho nejsme. Přijeli jsme tady vyhrát, takže bychom museli stejně porazit kohokoliv," hlásí těsně po tréninku Vágner.

Ocelářům se proto v zítřejším utkání postaví znovu Vítkovice, se kterými má třinecký tým v letošní přípravě dobré zkušenosti. V posledním měření sil totiž Třinec na svém ledě Vítkovice převálcoval v poměru 4:0. Obránce Vágner však od zítřejšího zápasu očekává úplně jiný průběh. "U nás Vítkovicím chyběli někteří hráči. Když jsem se na ně díval tady v Košicích, tak hráli výborně. Určitě to nebude tak jednoduché, máme se ještě na co těšit," krotí Vágner optimismus.

Sám obránce nastoupil do obou odehraných utkání v Košicích, a proto může objektivně hodnotit. S předvedenou hrou třineckého týmu ale příliš spokojený není. "S výsledky spokojenost určitě je, ale s předvedenou hrou už tak velká ne. Přece jen tam jsou pořád nějaké výpadky. Snad to dotáhneme do vítězného konce," uzavírá Martin Vágner.

Dnes v 17:00 | Muži